«Шалений спротив Москви»: що іноземні ЗМІ пишуть про візит Варфоломія до України

-

Читайте также

Міжнародні медіа коментують не тільки візит Варфоломія в Київ, але й шалений спротив йому з боку Російської Федерації.

«Софія Київська – серце християнства в Україні»

«У неділю патріарх і митрополит Епіфаній проведуть службу під відкритим небом перед Софійським собором у Києві. Софійський собор – історичне серце християнства в Україні. Очікується, що цю службу відвідають численні віруючі з усіх кінців країни.

Софія Київська дуже важлива в програмі візиту патріарха, тому що в грудні 2018 року в цьому храмі проходив Об’єднавчий собор, на якому була заснована незалежна від Московського патріархату Православна Церква України. В програмі патріарха також зустріч з дітьми, чиї батьки загинули у війні на сході країни.

Московський патріархат і Українська православна церква Московського патріархату (УПЦ-МП) роблять все, що в їх силах, аби інші церкви не визнавали Православну церкву України». 

Domradio, Німеччина 

«Дії Росії в Криму … забарвлюють ініціативи проросійської церкви в антинаціональні кольори»

«Ось уже кілька днів в соціальних мережах поширюється практика розміщення фотографій парафіяльних груп з плакатами, ворожими до візиту Варфоломія. <…> Хоча уряд, інші церкви, більшість населення, схоже, з нетерпінням чекають цього візиту до Дня незалежності. А дії Росії в Криму, війна, яка точиться на Донбасі, збіг політики Росії і Московської православної церкви забарвлюють ініціативи проросійської церкви в антинаціональні кольори. Наприклад, нещодавно створена група Miriane («Миряни»), проводить громадську діяльність, близьку саме до опозиційних партій». 

Settimana News, Італія

«РПЦ – підрозділ МЗС РФ?»

«Вселенський Патріарх хоче бути Папою, заявив митрополит Іларіон (Алфєєв), представник Російської церкви, керівник із зовнішніх зв’язків. «Це спроба Константинополя ввести папську владу в Православній церкві вже призвела до розколу в світовому православ’ї», – наголосив він. <…> 

Російські православні лідери розірвали зв’язки з Варфоломієм із-за створення Православної церкви України в січні 2019 року і з тих пір також припинили стосунки з православними церквами в Олександрії, Греції та на Кіпрі.

У статті, опублікованій в американському католицькому щомісячнику Commonweal, лідер Грецької православної архієпископії Америки архідиякон Джон Хрісавґіс сказав, що «пихаті та войовничі заяви» Іларіона відображають «безсоромну нечесність». «Його реакційний і вузький світогляд зосереджений на поверненні до міфічного золотого віку російського православ’я, – додав архідиякон. – Невже Російський патріархат став підрозділом МЗС РФ Сергія Лаврова?»

The Tablet, Велика Британія

«Україномовне видання книги … пояснюватиме: ким Вселенський Патріарх дійсно є»

«Україномовне видання книги «Варфоломій I: 30 років патріаршого служіння в контексті України» сприятиме кращому розумінню процесів, що відбувалися в останні роки в українських церковних проблемах, а також пояснюватиме: ким Вселенський Патріарх дійсно є. Це особливо важливе завдання, оскільки швидкий розвиток подій, часто уривчасті й перекручені дані з різних українських ЗМІ іноді збивають з пантелику віруючих. Що, серед іншого, стає інструментом в руках російської пропаганди». 

Orthodox Times

Нагадаємо, раніше група ІС повідомляла, чому візит Варфоломія до України дратує РПЦ і її московських хазяїв.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на акаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу

Свежее

Саміт G20: Сі Цзиньпін засудив використання продовольства та енергетики як зброї

Лідер Китаю Сі Цзиньпін заявив про неприпустимість використання країнами продовольства та енергії для вирішення своїх політичних цілей. Про це він...