Міжнародна корабельно-катерна група упродовж двох днів в межах активної фази навчань Sea Breeze 2019 виконала низку завдань у морі.

Про це повідомляє АрміяINFORM.

Зокрема вісім бойових одиниць здійснили перехід у заданий район, де провели тренування за стандартами НАТО. Очолив групу ракетний катер «Прилуки» ВМС ЗС України. До складу групи увійшли три катери від Одеського загону морської охорони Державної прикордонної служби України, два малі броньовані артилерійські катери ВМС ЗС України «Аккерман» і «Вишгород», румунський ракетний корвет Lastunul і катер берегової охорони Грузії «Очамчелі».

У морі кораблі відпрацювали елементи тактичного маневрування, провели навчання з плавання у різних строях та ордерах, а також навчання з ведення бою з швидкісними малорозмірними цілями. Керували групою з ракетного катера «Прилуки» з використанням виключно стандартизованих сигналів НАТО. Крім цього, виконали завдання щодо конвоювання групи кораблів на переході морем. У визначеній точці катери зустріли середній десантний корабель «Юрій Олефіренко» та морський суховантажний транспорт «Горлівка», так би мовити, взяли їх під охорону та провели до безпечного, за легендою навчань, місця.

Окрім цього, кораблі та катери групи виконали вправи практичних артилерійських стрільб.

«За ці дві доби можна відмітити високий рівень злагодженості, не виникло жодних проблем чи непорозумінь з нашими закордонними партнерами під час спільного виконання великої кількості завдань у морі», — прокоментував командир ракетного катера «Прилуки» капітан 3 рангу Володимир Углінський.

Як повідомляла раніше група ІС, 1 липня в Одесі стартували міжнародні навчання Sea Breeze 2019. Цього року в «Сі Бриз» беруть участь 19 країн. 2 липня судна, що беруть участь в міжнародних навчаннях Sea Breeze 2019, на кілька днів вийшли з порту Одеси у Чорне море.