СБУ викрила «схему» завезення з окупованого Криму електроустаткування. ФОТО

-

Читайте также

Шахраї організували «схему» та нелегально завозили з окупованого Криму неякісне енергетичне обладнання для інфраструктури залізничного транспорту.

ЇЇ викрили працівники СБУ, повідомляє сайт відомства.  

Кілька мешканців Донеччини та Києва закуповували на одному із кримських електротехнічних заводів комплектуючі для високовольтних ліній електропередач. Усупереч забороні імпорту цієї групи товарів зловмисники незаконно ввозили електроустаткування через територію РФ. На одному із приватних підприємств, розташованих у Донецькій області, ділки перебивали на устаткуванні маркування, здійснювали доукомплектування обладнання з неякісних деталей.

Легалізовували контрафакт, підроблюючи сертифікати якості та видаючи його за продукцію цього ж виробника. Постачали обладнання на об’єкти регіональних філій Укрзалізниці через афілійовані приватні комерційні структури. За чотири роки існування нелегальної схеми зловмисники встигли продати державі обладнання на 100 мільйонів гривень. Крім того, за висновками профільних експертів, незаконна діяльність могла призвести до техногенних ситуацій з тяжкими наслідками на об’єктах Укрзалізниці.

Під час 7 обшуків, проведених в офісах фірм-постачальників на Донеччині та в Києві, на виробництві, за місцями проживання фігурантів провадження, правоохоронці вилучили комп’ютерну техніку, кліше для зміни маркування найменування продукції, а також документи, які доводять незаконні оборудки. Наразі на партію контрафактного товару вартістю понад 5 мільйонів гривень накладено арешт.

У межах відкритого кримінального провадження тривають слідчі дії. Встановлюються всі обставини справи, зокрема, перевіряється причетність посадовців Укрзалізниці до функціонування схеми. Викриття зловмисників проводилось співробітниками Головного Управління СБ України в Донецькій та Луганській областях спільно з Головним управлінням контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері економічної безпеки СБ У під процесуальним керівництвом прокуратури Донецької області.

Як повідомляла група «ІС», двоє інформаторів бойовиків «лнр» отримали тюремні терміни.

загрузка...

Свежее

Российский бизнес заметил обрушение покупательной способности россиян

Российский малый бизнес продолжает жаловаться на отсутствие денег в кошельках у потребителей, а тем временем власти РФ отчитываются о...