СБУ викрила чергові спроби окупантів завербувати мешканців Донбасу. ВІДЕО

-

Читайте также

Контррозвідка СБУ викрила чергові факти спроб представників терористичних угруповань завербувати мешканців Донецької та Луганської областей для виконання розвідувально-підривних завдань на шкоду державній безпеці України.

Про це повідомляє пресцентр СБУ.

Оперативники СБУ встановили, що мешканка тимчасово окупованої Макіївки була незаконно затримана представниками так званої «мдб днр» за нібито нелегальні валютні операції. Через психологічний тиск, залякування та погрози кримінального переслідування зловмисники змусили жінку погодитись на конфіденційне співробітництво для збору розвідувальної інформації про підрозділи ЗСУ, які дислоковані на підконтрольній українській владі території Донеччини.

У ході перевірки було встановлено, що українська громадянка не виконувала злочинних завдань на користь терористичної організації. За матеріалами слідчих СБУ рішенням суду жінку звільнено від кримінальної відповідальності.

Також у Луганській області контррозвідка СБУ викрила іншу спробу вербування нашого співвітчизника так званою «мдб лнр».

Контрольовані російськими спецслужбами бойовики під вигаданим приводом незаконно затримали підприємця з тимчасово окупованого Луганська. Звинувативши чоловіка у нібито зберіганні зброї для вчинення диверсій, зловмисники вимагали від нього періодично відвідувати підконтрольну українській владі територію Луганщини. Там він мав збирати інформацію про дислокацію і переміщення українських військових підрозділів та передавати отримані відомості представникам так званого «мдб лнр».

Щоб схилити луганчанина до протиправної діяльності, до нього застосовувались тортури.

Звільнитися з катівень бойовиків чоловіку вдалося лише після підписання згоди на конфіденційне співробітництво з так званою «мдб лнр».

Прибувши на підконтрольну українській владі територію Луганської області громадянин одразу звернувся до СБУ і розповів про всі обставини свого затримання та вербування представниками терористичної організації.

СБУ нагадує, що особа, крім організатора і керівника терористичної групи чи терористичної організації, яка добровільно повідомила правоохоронний орган про відповідну терористичну діяльність, сприяла її припиненню або розкриттю злочинів, вчинених у зв’язку із створенням або діяльністю такої групи чи організації, якщо в її діях немає складу іншого злочину, звільняється від кримінальної відповідальності.

Як повідомляла група ІС, спецслужби РФ продовжують здійснювати незаконні затримання українців під час перебування на заробітках або при перетині українсько-російського кордону. Погрозами і шантажем вони намагаються залучити їх до конфіденційного співробітництва, змушують громадян України виконувати розвідувальні завдання, схиляють до протиправної діяльності.

загрузка...

Свежее

Иран хочет нарастить экспорт нефти: что будет с котировками

В связи с прогрессом в переговорах с США по ядерной сделке и возможной отменой санкций власти Ирана хотят нарастить...