СБУ блокувала діяльність сall-центрів, які надавали послуги компаніям з Росії

-

Читайте также

У Кропивницькому та Кривому Розі кіберфахівці СБУ припинили діяльність мережі call-центрів. Організатори надавали віддалені послуги комерційним структурам, офіційно зареєстрованим у Росії та окупованому Криму, у тому числі підсанкційній компанії «Яндекс».

За повідомленням пресцентру СБУ, оперативники спецслужби також встановили, що оператори call-центрів збирали інформацію про персональні дані, реквізити платіжних карток та засоби доступу до банківських рахунків, електронних грошей і електронних платіжних систем своїх українських клієнтів. Перевіряється інформація про передачу бази даних замовникам з країни-агресора.

Співробітники СБУ задокументували, що call-центри не були зареєстровані в Україні як суб’єкти господарської діяльності. У такий спосіб вони ухилялися від сплати податків і обов’язкових платежів до держбюджету. Організатори залучали до роботи до 150 операторів, які працювали у дві зміни.

У ході обшуків в офісних приміщеннях call-центрів правоохоронці вилучили:

понад 100 магнітних носіїв інформації; 120 персональних комп’ютерів з програмним забезпеченням російської компанії «Яндекс»; 4 сервери; документальні матеріали, свідоцтва та ліцензії, видані фіскальними органами РФ.

Одному з організаторів роботи call-центрів повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень за ч. 2 ст. 200 Кримінального кодексу України та обрано запобіжний захід.

Триває досудове слідство.

Нагадаємо, СБУ заблокувала роботу ботоферми потужністю понад 18 тисяч акаунтів, яка працювала на замовлення кураторів з Росії та деяких українських політичних сил.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на акаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу

Свежее

СБУ назвала осіб, які потрапили у «церковний список» санкцій РНБО

СБУ опублікувала повний список осіб, які за її поданням  потрапили під санкції РНБО і були затверджені президентом Зеленським. Загалом...