“Саботуйте накази”: прокуратура надала поради примусово мобілізованим кримчанам

-

Читайте также

Мобілізація жителів окупованого Криму на війну проти України є воєнним злочином рф, прокуратура АР Крим радить жителям півострова у випадку призову в російську армію інформувати її про це й не вчиняти злочинів проти України.

Про це розповідає Українська правда.

«Мобілізація, яку проводить рф в окупованому Криму, – черговий воєнний злочини проти громадян України, що мешкають на півострові» — наголосили в прокуратурі.

Керівник прокуратури АРК зазначив, що російська влада з 2015 року незаконно примушувала кримчан служити в її збройних силах, щонайменше 34 тисячі осіб потрапили до ЗС рф.

А з 21 вересня 2022 року, наголосив Поночовний, «кримчан примушують помирати за ідеї «руського міра» у війні проти своїх же громадян».

Відповідно до ст. 51 Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни від 1949 року, державі-окупанту заборонено примушувати цивільне населення окупованої території служити в її збройних силах. Однак, виконуючи указ президента рф путіна, окупаційна влада в Криму проводить незаконну мобілізацію.

Повістки кримчанам роздають на всій території півострова, особливо в місцях, де переважно проживають кримські татари.

«Наразі покинути територію півострова можливо тільки з дозволу військкоматів, які звісно таких дозволів не дають. Фактично, кримчани знаходяться перед вибором: смерть на війні або 10 років російської в’язниці.

У зв’язку з цим прокуратура автономії розпочала кримінальне провадження за фактом порушення законів та звичаїв війни (ст. 438 КК України). Санкція статті передбачає до 12 років позбавлення волі».

Прокуратура АРК рекомендує мешканцям півострова за можливості будь-яким способом покидати територію Криму, ухилятись від отримання повісток та походів до військкоматів.

«Якщо все-таки вас примусово мобілізували, саботуйте накази російських військових, не вчиняйте дій, що можуть призвести до жертв серед цивільного населення або руйнування цивільної інфраструктури. Адже в такому випадку ви будете відповідати за свої дії як воєнний злочинець, навіть якщо вас мобілізували примусово.

За найменшої можливості, здавайтесь у полон Збройним Силам України.

Якщо ви отримали повістку з військкомату, вас примусово мобілізували або у вас наявні відомості про інших примусово мобілізованих осіб – надсилайте інформацію до прокуратури автономії» — наголошують в прокуратурі.

Для зв’язку з прокуратурою АРК функціонує «гаряча лінія» + 38 (096) 700 1600 (Telegram, Viber, Whatsapp та Signal). Також інформацію можна надіслати на електронні пошти [email protected] та [email protected]

Інформація буде перевірена у рамках відповідного кримінального провадження та врахована при вирішенні питання про наявність чи відсутність у діях особи складу злочину.

Така інформація буде підтвердженням того, що людина не є «добровольцем» із Криму, який вирішив взяти участь у так званій «спеціальній воєнній операції» (СВО), як називають війну у Кремлі.

«Якщо Ви добровільно приєднаєтесь до ЗС РФ та візьмете участь у війні проти України, ваші дії будуть кваліфіковані, як злочин проти основ національної безпеки» — підсумували в прокуратурі.

Як повідомляла група «ІС», до армії рф «мобілізували» 60 тисяч кримчан.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на аккаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу.

Свежее

В Одесі під час перевірки поліцією вибухнуло авто, є поранені. ВІДЕО

В Одесі на вулиці Прохорівській стався вибух в автомобілі під час того, як його перевіряли поліцейські. Внаслідок вибуху поранено...