РПЦ зазнає чергового фіаско на міжнародній арені: про що йдеться

-

Читайте также

В Израиле успешно испытали новую ракету класса «море-море». ВИДЕО

Министерство обороны Израиля уведомило об успешных испытаниях новой ракетной системы класса "море-море", разработанной Израильским оборонным концерном "Авиационная промышленность" (IAI). Согласно...

На Донбасі стартує обстеження зруйнованого внаслідок агресії РФ житла: подробиці

Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій разом з органами місцевої влади Донецької та Луганської областей працюють над оперативним...

«Друзья Путина»: сколько зарабатывают российские топ-пропагандисты

Российские исследователи проанализировали, сколько средств налогоплательщиков уходит на зарплаты самых известных кремлевских пропагандистов, и для наглядности представили их в...

5 серпня стало відомо, що Єрусалимський патріарх Феофіл відвідає з офіційним візитом Константинополь, де спільно із Вселенським патріархом Варфоломієм звершить спільне богослужіння з нагоди церковного новоліття. Ця подія є тривожним сигналом для РПЦ, яка покладала великі надії на патріарха Феофіла у своїй боротьбі із Константинополем, повідомляє «Духовний фронт України».

Нагадаємо, що восени минулого року РПЦ вплутала предстоятеля Єрусалимської Церкви в авантюру із так званою Всеправославною нарадою, яка відбулася у лютому 2020 року у Аммані, на канонічній території Єрусалимського Патріархату. Так звана нарада, яка планувалась як Всеправославний Собор, була ініційована РПЦ з метою осудити Вселенського патріарха Варфоломія за надання автокефалії Православній Церкві України. Утім на цьому шляху церковна Москва стикнулась із багатьма перешкодами.

Найголовніша з яких – скликати подібні наради чи собори є компетенцією і виключним правом Вселенського патріарха, через що від участі у цьому соборі відмовилась більшість предстоятелів Православних Церков. Аби якось обійти цю перешкоду у Москві вигадали, що подібні собори може скликати будь-хто із предстоятелів Помісних Церков. Тому і вплутали у це Єрусалимського патріарха.

Утім так званий Амманський собор став для РПЦ ганебним, адже більшість Православних Церков так і не взяла в ньому участь. Незважаючи на критику із Помісних Церков, так зване зібрання все таки відбулось, і як заявили у Москві, буде ще декілька подібних зібрань.

Анонсована зустріч Єрусалимського і Константинопольського патріархів ставить під сумнів можливість «Амману 2.0». Для цього є декілька причин.

По-перше, на спільному богослужінні Вселенського і Єрусалимського патріархів будуть виголошуватись імена усіх предстоятелів Помісних Церков, зокрема і предстоятеля ПЦУ – Блаженнійшого митрополита Епіфанія, якого, поки що, не визнав Єрусалим. Цим фактично буде покладено початок визнанню ПЦУ з боку Єрусалимської Церкви, що поставить жирну крапку в епопеї з аммансько-московською авантюрою.

По-друге, Єрусалимський патріарх вже не зможе проводити подібні наради, адже за логікою РПЦ він тепер також буде єретиком і розкольником. Нагадаємо, що РПЦ розірвала молитовне спілкування із Константинополем, якого вважає розкольником і єретиком, і з усіма, хто визнав ПЦУ. Тому просити патріарха Феофіла знову скликати «Амман 2.0» буде виглядати доволі нелогічно.

По-третє, цілком ймовірно, що під час цієї зустрічі (яка є першою після Амманського зібрання) буде обговорюватись цей інцидент. Можливо, ми станемо свідками спільної позиції щодо лютневого зібрання.

Таким чином Москва зазнає чергового фіаско на міжнародному напрямку. Константинополь і далі продовжує втримувати своє місце і вплив у світовому Православ’ї.

Як повідомляла група «ІС», РПЦ маніпуляціями намагається завадити наданню автокефалії для Чорногорії.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на аккаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу.

загрузка...

Свежее

В Украине запретили полеты самолетов АН-26 и их аналогов

С субботы, 26 сентября, на время проведения расследования катастрофы военного самолета в Харьковской области, будет действовать запрет на учебные...

Як британські та українські десантники з боєм форсували річку Дніпро: вражаюче відео

Воїни-десантники України та Великої Британії під час стратегічних командно-штабних навчань ЗСУ за участю підрозділів ЗС країн-членів НАТО "Об'єднані зусилля 2020" продемонстрували грізну силу міжнародного...

«Усі дуже згуртовані»: у Міноборони спростували фейк, що курсанти відмовляються вчитися у ХНУПС після авіакатастрофи

Інформація, яка поширюється у соцмережах, що курсанти Харківського Національного університету Повітряних сил ім. Кожедуба нібито забирають документи з навчального закладу після авіакатастрофи Ан-26, не...