РПЦ можуть визнати роскольницькою церквою через спробу створити новий центр Православ’я

-

Читайте также

Розрив євхаристійного спілкування з Константинопольською патріархією і намагання створити новий центр Православ’я загнали РПЦ в глухий кут і поставила її в ряд розкольницьких церков. Про це заявив грузинський доктор богослів’я Мамука Путкарадзе у своєму ЖЖ.

«Екстрене скликання Синаксисі в Аммані, нібито з ініціативи єрусалимського патріарха Феофіла III і відмова Грузинської Православної церкви і її Предстоятеля дали Московської патріархії чіткий сигнал, ГПЦ вже не можна вважати своїм сателітом і напевно варто від неї чекати визнання ПЦУ. Тим часом багато впливових членів Синоду ГПЦ відкрито і публічно говорять про підтримку Православної церкви України і її предстоятеля, митрополита Київського і всієї України Епіфанія», – зауважив він.

Богослов також зазначив, що у Грузинській Православній Церкві навряд чи знайдуться противники ідеї церковної незалежності України і зацитував інтерв’ю митрополита Потійського і Хобського Гріголі: «Надії українського народу нам дуже близькі і зрозумілі. Українці – народ, який вічно бореться за свободу, зберігає вірність Православ’ю і шукає порятунок під покровом Пресвятої Богородиці».

Мамука Путкарадзе пише, що Московська патріархія звичайно чекала від Грузинської повної підтримки і солідарності і чекала хоча б натяку про нібито «неканонічні дії», пов’язаних з Україною Вселенського патріарха Варфоломія, але замість цього отримала відмову Католикоса-Патріарха Ілл’ї їхати в Амман.

«Це рішення Патріарха продиктовано аж ніяк не образами на РПЦ, причин на які за століття «спілкування» з нею у ГПЦ накопичилося дуже багато. Причина в піклуванні про збереження єдності в родині Помісних Православних церков, і хоча непряме, але все-таки визнання Першості Вселенського престолу і його право дарувати автокефалію Помісним Церквам. Звичайно така позиція ГПЦ йде в розріз інтересами РПЦ, і тому на адресу першої зазвучали неприкриті погрози і шантаж», – пояснив богослов.

Нагадаємо, як повідомляла група ІС, раніше РПЦ заборонила молитись з єромонахом Вселенського Патріархату.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на аккаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу.

загрузка...

Свежее

РПЦ можуть визнати роскольницькою церквою через спробу створити новий центр Православ’я

Розрив євхаристійного спілкування з Константинопольською патріархією і намагання створити новий центр Православ’я загнали РПЦ в глухий кут і поставила...