РПЦ може скасувати Володимирове Хрещення, бо це відбулося без дозволу Моспатріарха: коментар релігієзнавця

-

Читайте также

В рішеннях, ухвалених Синодом РПЦ 23-24 вересня спостерігається певна новизна, зокрема у пункті п’ятому, де Синод РПЦ постановив, що патріарх Варфоломій «втратив довіру мільйонів вірних… а тому, він більше не має права виступати від імені світового Православ’я та представляти себе його лідером». Про це заявив релігієзнавець Дмитро Горєвой, повідомляє «Духовний Фронт України».

«Те, що в Московської патріархії не існує повноважень позбавляти Вселенський патріархат права на представницьку функцію у зовнішньому світі – це багатьом, гадаю, і так зрозуміло. Оскільки такі права Константинополя були надані йому Вселенськими Соборами. І ними, та тільки ними, можуть бути ліквідовані», – зазначив Горєвой.

Він підкреслив, що РПЦ не тільки не може позбавити патріарха Варфоломія таких прав, але й такими своїми рішеннями порушує канонічне право, вірність якому сама ж декларує.

«Загалом же дії Синоду РПЦ нагадують рішення Баришівського суду. Такі ж абсурдні по своїй пихатості та нікчемні за своїми наслідками. З такою ж силою РПЦ може скасувати Володимирове Хрещення чи Воскресіння Ісуса Христа, бо це відбулося без дозволу Московського патріарха», – підсумував Горєвой.

Нагадаємо, як повідомляла група ІС, раніше РПЦ прийняла безпрецедентне рішення щодо патріарха Варфоломія.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на акаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу

загрузка...

Свежее

Самая низкая в мире цена на газ: за чей счет Путин дружит с Китаем

Взлет цен на газ в Европе, Азии и США никак не затрагивает газопровод «Сила Сибири» и газ, транспортируемый в...