Росіяни утримують в рф в якості заручників дітей з Харківщини

-

Читайте также

У дитячих таборах на півдні росії залишаються понад 300 школярів, які приїхали туди влітку із Харківської області.

Про це розповідає Телеграм-канал Радио Свобода.

Їхнім сім’ям обіцяли, що діти «відпочинуть від війни». Наразі батьки не можуть їх повернути. Агентство Associated Press поговорило з батьками та чиновниками з обох боків.

«Нашою головною метою було дати дітям відпочити від усього, що тут відбувалося – від усіх жахів, що тут були», – каже Валерія Колесник з Ізюма, чия 9-річна дитина зараз перебуває у російському таборі.

У вересні українська армія провела успішний контрнаступ, звільнивши сотні населених пунктів Харківської області від російської армії – і тепер росія відмовляється повертати українських дітей їхнім родинам.

«Ми не дозволимо вам забрати дитину в Україну», – передає слова керівництва табору в Геленджику українка, якій вдалося дістатися росії автостопом через Крим і повернути свою доньку. Жінці довелося підписати документ із обіцянкою залишитися в росії, після чого вони з дочкою тим самим шляхом виїхали в Україну.

Нині в російських таборах залишаються 52 дитини з Ізюма, батьки яких побоюються, що їх розцінять як посібників передачі своїх дітей росії, і понад 250 дітей з інших міст Харківської області. Дані російської сторони збігаються із цими цифрами. Представники керівництва таборів у Геленджику та Єйську, підтвердили, що на їхній території є діти з України, але відмовилися надати додаткову інформацію.

Більшість сімей періодично розмовляють зі своїми дітьми через інтернет. Наскільки вони можуть судити, діти «переважно в порядку», у них є їжа та одяг, але вони навчаються за російською шкільною програмою. 

Таким чином росіяни намагаються знищити в дітях все українське, як і всюди на українській землі, на яку росіяни прийшли як загарбники.

Як повідомляла група «ІС», названа кількість дітей, яких рф депортувала з України.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на акаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter, а також на наш канал в Telegram. Разом до Перемоги!

Свежее

Бойові втрати російських окупантів: дані станом на 2 грудня

У Генеральному штабі ЗСУ оприлюднили дані щодо загальних бойових втрат ворога станом на 2 грудня. За даними Генштабу, загальні бойові...