Експорт озброєнь росії у 2024 році скоротився на 47% порівняно з 2022-м, коли російська армія здійснила повномасштабне вторгнення в Україну.
Це випливає зі свіжої доповіді Стокгольмського міжнародного інституту дослідження проблем миру (SIPRI), передає The Moscow Times.
«Зниження з 2022 року, ймовірно, пов’язане з рішенням росії надати пріоритет виробництву основних видів озброєнь для власних збройних сил, а не на експорт, з наслідками багатосторонніх торгових санкцій, введених щодо росії, та посиленням тиску з боку США та їхніх союзників на держави з метою змусити їх не купувати російську зброю», — зазначають аналітики.
Загалом за останні п’ять років експорт російської зброї впав на 64%, а частка росії на глобальному збройовому ринку скоротилася до 7,8%. Якщо у 2018–2022 роках російські поставки йшли в 47 країн, то у 2024-му — в 33. На Азію та Океанію припало 74% російського експорту, на Африку — 12%, а на Європу — 7,4%. При цьому найбільшим покупцем зброї у росії залишається Індія з часткою 38%. За нею йдуть Китай (17%) та Казахстан (11%). Найбільші очікувані поставки з росії мають пройти за угодами з Індією, Іраном та Саудівською Аравією.
Як раніше повідомляла група ІС, партизани в Криму зафіксували передислокацію російського ЗРК поблизу Сімферополя.
Інформація – одна з граней війни! Підписуйтесь на акаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter, а також на наш канал в Telegram. Разом до Перемоги!