Росія грубо порушила правила роботи конференцій ОБСЄ: що відбувається

-

Читайте также

Черногория и Сербия обменялись дипломатическими санкциями: что известно

МИД Черногории объявило персоной нон грата сербского посла в Подгорице Владимира Божовича, потребовав покинуть республику. Белград выступил с аналогичным...

На кордоні з РФ затримано іноземця, якого розшукував Інтерпол. ФОТО

На Сумщині українські прикордонники затримали іноземця, який перебував в розшуку за скоєння злочинів у банківській сфері. Про це йдеться...

Відділ спеціальних дій морської охорони у Одесі відпрацьовував висотну підготовку. ФОТО та ВІДЕО

Одним з найризикованіших елементів, які доводиться виконувати військовослужбовцям відділу спеціальних дій Одеського загону Морської охорони Держрприкордонслужби при забезпеченні штурмової...

На конференції ОБСЄ з людського виміру «Свобода слова, медіа та інформації», користуючись її онлайн режимом та неможливістю перевірити, хто виступатиме від заявлених до участі структур, Росія організувала в режимі Zoom виступ т.зв. «постпреда» Криму Георгія Мурадова, який мав слово від фейкової громадської структури «Russian Association for International Cooperation». Про це у Фейсбуці повідомив український політик, доктор юридичних наук, професор, колишній представник президента України в Автономній Республіці Крим Борис Бабін, який підкреслив, що це не лише суперечить принципу невизнання спроби анексії Криму, але й грубо порушує правила роботи конференцій ОБСЄ. Оскільки Мурадов є «державним службовцем» у системі влади агресора та від неурядової структури виступати в ОБСЄ за визначенням права не має.

Примітно, що крім чиновників окупаційної адміністрації, від РФ про Крим в ОБСЄ вкрай мало бажаючих щось брехати публічно, поділився спостереженнями політик.

Утім, Мурадову, а також головному редактору офіційного часопису «кримського уряду» «Кримська газета» Марії Волконській виступити все ж вдалося. Мурадов поскаржився про порушення права на інформацію для «корінного російського населення» Латвії, Літви та України й запропонував ураховувати «кримській досвід багатомовності».

«Не думаю, що катування та вбивства відрізняються для жертв залежно від того, на якій мові це відбувається, тому навряд чи тези хтось всерйоз сприйматиме», — пише Бабін, який, у свою чергу, розповів делегатам конференції про нові виклики, які інформаційна блокада створила для кримчан в умовах пандемії.

Серед них: сплески COVID-19, зумовлені призовом у кримчан в збройні сили держави-агресора та й запланованими на завтра в Криму «парадами перемог», епідемічну небезпеку яких окупанти замовчують, приховування окупантами правди про жахливий епідемічний стан у власних військових частинах та в місцях несвободи тощо.

Також Борис Бабін був змушеним вказати ОБСЄ на грубі порушення Мурадовим та Волконською, як особами, що за посадами цілком офіційно отримують гроші від російської влади, принципу участі неурядових структур в нарадах з людського виміру.

Нагадаємо, раніше група ІС повідомляла про те, що рамках інтерактивного обговорення ситуації в Україні Радою з прав людини ООН, росіяни поширили заяву «постпреда» Республіки Крим при російському президентові Георгія Мурадова, яка починається зі скарги на «нелюдське позбавлення прісної води 2,5 мільйонів мешканців Криму».


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на акаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу.

загрузка...

Свежее

Черногория и Сербия обменялись дипломатическими санкциями: что известно

МИД Черногории объявило персоной нон грата сербского посла в Подгорице Владимира Божовича, потребовав покинуть республику. Белград выступил с аналогичным действием в адрес Подгорицы, сообщает...

Эпичный провал: в Сети показали видео разрушения дороги под оккупированным Симферополем

Примыкающая к трассе «Таврида» дорога Дубки – Левадки недалеко от Симферополя вскоре после строительства с участием российской компании-банкрота постепенно разрушается. После недавнего обвала там...