Російсько-сербська ракетна авантюра може дорого коштувати НАТО: деталі скандалу

-

Читайте также

Дії керівництва Сербії, які захотіли залишити на власній території російські ракетні комплекси «Панцир-С» після проведення спільних військових навчань «Слов’янський щит 2019», можуть дорого коштувати НАТО. Атлантична рада Болгарії вже висловила занепокоєння з приводу дій Сербії.

Про це пише «Балканський оглядач» у Фейсбук.

Як відомо, на минулому тижні Міністерство оборони РФ перевезло до Сербії транспортними літаками ракетні системи протиповітряної оборони С-400 і «Панцир-С» для участі у спільних військових навчаннях «Слов’янський щит 2019». Зазначалося, що ці комплекси ППО з’явилися на військових навчаннях за межами Росії вперше.

Коментуючи сербсько-російські навчання, прес-служба НАТО заявила, що Північноатлантичний союз і Сербія – партнери, і в Брюсселі «поважають право Сербії приймати суверенні рішення про військові навчання на своїй території».

Після завершення навчань, за словами президента Сербії Александара Вучича, системи С-400 повернуться до Росії, в той час як «Панцир-С» залишаться — Сербія вирішила купити їх для своєї ППО. Вучич зазначив, що Сербія хоче придбати і ракетні комплекси С-400, але не може собі цього дозволити, хіба якщо росіяни «покинуть» їх на сербській території.

Атлантична рада Болгарії висловила стурбованість тим, що якщо російські ракети С-400 залишаться на території Сербії, Західна Болгарія та Софія потраплять до їх зони досяжності.

ЗМІ нагадують, що цього літа Румунія не надала дозвіл на транспортування російської бронетехніки до Сербії. Росія була вимушена перевозити бронетранспортери, які вона подарувала Сербії, через територію Угорщини, при чому рейс був оголошений не військовим, а цивільним.

Як повідомляла група «ІС», зближення Сербії з Росією приносить вигоду компаніям з ЄС.

загрузка...

Свежее

На морских курортах Украины ожидается +29…+31 °С

Температурный фон на юге Украины на текущей неделе по прогнозу Sinoptik.ua не будет меняться, останется на уровне +29…+31 °С,...