Російські терористи продовжують застосовувати сліпучі лазери проти ЗСУ: що відомо

-

Читайте также

Російська Федерація знову застосувала сліпучі лазери проти Збройних Сил України біля Станиці Луганської на Донбасі.

Про це заявила українська місія при ОБСЄ під час засідання Форуму безпекового співробітництва, повідомляє Укрінформ.

«10-16 травня українські військовослужбовці поблизу Станиці Луганської зіткнулися із застосуванням російськими збройними формуваннями потужного випромінювача світла. Це могли бути так звані засліплюючі лазери російського виробництва», — заявили в українській делегації.

Також було продемонстровано фотографію та карту-схему застосування таких лазерів російськими окупантами.

Українські дипломати наголосили, що застосування оптичного або оптоелектронного обладнання заборонено Протоколом IV Конвенції про заборону або обмеження застосування конкретних видів звичайної зброї, які можуть вважатися такими, що завдають надмірних ушкоджень або мають невибіркову дію.

Стаття 1 Протоколу IV цієї Конвенції забороняє «застосовувати лазерну зброю, спеціально призначену для використання у бойових діях виключно або в тому числі для того, щоб спричинити постійну сліпоту органам зору людини, яка не використовує оптичні пристрої, тобто незахищеним органам зору або органам зору, які мають пристрої для корекції зору». Сторони-підписанти, у тому числі Росія, зобов’язалися не передавати таку зброю будь-якій державі або недержавному утворенню.

Нагадаємо, як повідомляла група ІС, біля Авдіївки окупанти обстріляли ЗСУ з гранатометів.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на акаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу

загрузка...

Свежее

Россия блокирует продление работы миссии ООН в Ливии

Россия блокирует принятие резолюции Совета Безопасности ООН о продлении Миссии ООН по поддержке в Ливии (МООНПЛ), мандат которой истекает...