Російські окупанти перешкоджають роботі Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ на Донбасі: подробиці

-

Читайте также

Відповідно до Рішення Постійної ради ОБСЄ № 1117 від 21 березня 2021 року, Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ розгорнута в Україні для забезпечення ефективного моніторингу та звітування про безпекову ситуацію, режим припинення вогню, відведення озброєння, розмінування, а також розведення сил і засобів, що передбачає необмежений та безумовний доступ СММ по всій території України. Вище зазначене є критично важливим для забезпечення ефективної роботи Місії в районі проведення Операції об’єднаних сил. На цей час, діяльність СММ є єдиним дієвим та неупередженим інструментом фіксації порушень, обумовлених Мінськими домовленостями. Розуміючи це, Російська Федерація та її незаконні збройні формування відверто ігнорують вимоги Мандату СММ, вдаючись до глушіння її БПЛА та заборони допуску патрулів Місії до окремих районів на тимчасово непідконтрольній Урядові України території, йдеться у повідомленні на сторінці ООС у соціальній мережі Facebook.

Починаючи з лютого 2021 року відмічається кореляція між збільшенням випадків різноманітних порушень Мінських домовленостей з боку збройних формувань РФ та фактів перешкоджання роботі СММ в цих районах.

Відповідно до аналізу щоденних звітів СММ ОБСЄ за березень 2021 року зафіксовано 92 факти глушіння БПЛА СММ, а за перший тиждень квітня 2021 року вже 50 таких випадків.

Водночас, підрозділами ЗС України зафіксована робота станцій перешкод РФ, що виконували завдання з блокування польотів БПЛА СММ та ймовірно зосереджені: на Сєверодонецькому напрямку в районах населених пунктів Кадіївка, Дебальцево, на Авдіївському напрямку в районі населеного пункту Донецьк та на Маріупольському напрямку в районі населеного пункту Безіменне. Тактико-технічні характеристики засобів глушіння дозволяють здійснювати подавлення БПЛА Місії фактично вздовж всієї лінії розмежування.

Патрулі СММ ОБСЄ також систематично стикаються з обмеженнями свободи їх пересування на тимчасово окупованій території, де під різними приводами найманці РФ не дозволяють патрулям заїжджати в окремі райони, про що Місія детально інформує в своїх щоденних звітах. У березні 2021 року було зафіксовано 9 таких випадків, а вже станом на 08 квітня мали місце 13 фактів перешкоджання свободи пересування представників ОБСЄ.

Аналіз фактів не допусків патрулів ОБСЄ та випадків порушення найманцями Російської Федерації Мінських домовленостей свідчать про тісний їх взаємозв’язок, з чого можна зробити висновок про те, що збройні формування Російської Федерації переслідують мету приховування накопичення озброєння та військової техніки в районах проведення їх бойового злагодження (полігонах), проведення обстрілів позицій Збройних Сил України, з одночасним виготовленням фейкової інформації та подальшим звинуваченням Уряду України у порушенні Мінських домовленостей. Також випадки перешкоджання роботі патрулів ОБСЄ були зафіксовані на кордоні з РФ, де незаконні збройні формування намагалися приховати переміщення озброєння, військової техніки та товарів військового призначення з території РФ.

Такі заборони не тільки обмежують свободу пересування СММ на тимчасово окупованій території, але й перешкоджають логістичному забезпеченню Місії, яке є вкрай необхідним для виконання доручених їй завдань.

Враховуючи збільшення кількості зафіксованих порушень Мінських домовленостей зі сторони Російської Федерації та її найманців, основною метою окупаційної влади ОРДЛО є дискредитація роботи СММ ОБСЄ в районі проведення операції Об’єднаних сил, що у свою чергу дозволить відкрито розповсюджувати деструктивну пропаганду зі звинуваченням Збройних Сил України в ескалації збройного конфлікту та штучно підтримувати градус протистояння, всіляко уповільнюючи процес мирного врегулювання.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на акаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу

загрузка...

Свежее

Кредиты на еду: как россиян настигли проблемы кухонного стола

На днях Росстат опубликовал отчет, из которого следует, что по итогам 1-го квартала 2021 года россияне получили 14,3 трлн....