Домой Новости Російські окупанти обстріляли мирних мешканців у спробі звинуватити ЗСУ. СХЕМА

Російські окупанти обстріляли мирних мешканців у спробі звинуватити ЗСУ. СХЕМА

902

У прес-центрі ООС повідомили про чергову спробу звинуватити підрозділи Об’єднаних сил в обстрілі населеного пункту.

У щоденному звіті СММ ОБСЄ опубліковано інформацію про факт обстрілу будинків в Пікузах, що на не підконтрольній урядові України території.

26 червня, спостерігачі прибули га місце події, де у дворі Будинку культури зафіксували чотири величезні вирви. Крім того, від осколків була посічена стіна цієї ж двоповерхової будівлі. На думку представників Місії, вирви утворилися внаслідок розриву мінометних мін 82-мм калібру, начебто випущених із західного напрямку. 
Поряд з тим, на вулиці Ахматової 37, на подвір’ї співробітники патруля виявили підривник і хвостовик реактивної гранати. Від ударної хвилі, у нежитловому будинку були пошкоджені вікна і віконні ставні. Зі слів місцевих мешканців обстріл стався вранці 26 червня. 

На підставі даних української сторони СЦКК, вогнева активність підрозділів ЗС України та збройних формувань РФ, в районі населеного пункту Пікузи, вказує на те, що 26 червня противник двічі відкривав вогонь, а саме о 17:40 та 18:25. Українські підрозділи вогонь у відповідь не відкривали.

Отже, враховуючи зазначені часові показники, причетність українських армійців до даного інциденту не під
тверджується. Провокаційні обстріли з боку збройних формувань Російської Федерації спрямовані виключно на дискредитацію підрозділів Об’єднаних сил в очах мирного населення, додали автори звіту. 

Раніше повідомлялося про те, що російські окупанти вчергове обстріляли мирне населення на Донбасі.