Російська церква – ще один інструмент Путіна в гібридній війні та геополітичній грі

-

Читайте также

Російська православна церква – це один із геополітичних інструментів Путіна. РПЦ залишається важливим важелем політичного впливу Кремля на всьому пострадянському просторі та навіть Сирії. Про це свідчать останні події в Білорусі, Україні, Сербії, Чорногорії й інших країнах. Особливо це просліджується напередодні, якихось політичних змін та виборів. На жаль, багато є ще тих, хто не розуміє, що ідейно та організаційно Московський патріархат в Україні та «Новороссия» – це як дві голови одного кремлівського імперського орла.

Медведчук, Данилевич, конвертоплани США та «люди миру»

Так в Україні за кілька тижнів до виборів активізувалась РПЦвУ. Її речнику Миколі Данилевичу не сподобались американські конвертоплани. «Мені здається ми втрачаємо залишки незалежності й суверенітету, а сильні країни світу цього сприймають нас, як колонію, як аборигенів», – написав служитель РПЦвУ Микола Данилевич.

Нещодавно Данилевич, «перебуваючи поза політикою» закликав йти до влади, щоб захищати московський патріархат в Україні. Також натякнув, що треба підтримувати проросійських депутатів, адже вони підтримують Московську церкву.

Керуючий справами РПЦвУ Антоній (Паканич) 21 вересня провів у сумнозвісній Святогірській лаврі форум люди миру який підтримав відомий українофоб і депутат ОПЗЖ Віктор Медведчук. Алк у РПЦвУ відхрестились від впливу кума Путіна на форум «Люди миру». На форумі найбільше запам’яталась жіночка, жителька с. Піски й вірянка РПЦвУ, яка критикувала ЗСУ за мародерство і не розуміла від чого її прийшли захищати. Також за її словами українська армія бомбила мирних жителів.

Сам лідер ОПЗЖ Віктор Медведчук, аби ще раз підтвердити свою миротворчість, насправді, попри заяви так званої УПЦ МП, підтримав проросійський форум «Люди миру». 6 жовтня 2020 року зустрівся із Путіним і попросив у нього вакцину від COVID-19.

Політолог і учасник АТО Ігор Шолтис каже, що у Львові вміють протистояти «медведчукам», але більшу загрозу становить московська церква.

Очільник РПЦвУ Онуфрій взагалі сказав пробачити російських окупантів. Він назвав війну «конфліктом» і закликав не вважати за ворогів Л/ДНР і пробачити їх. Раніше подібні заяви зробив намісник Святогірської лаври Арсеній, вважає, що війну почала Україна.

Таким чином Росія через свою Церкву намагається вбити в мізки українців меседжі про примирення та мир.

Труханов, Новінський і Онуфрій

Онуфрій здійснив тур разом із проросійським депутатом Новинським під час коронавірусного карантину в квітні 2020 року. Проте проросійськість Новінсько, як і у випадку із Медведчуком РПЦвУ, в особі Антонія (Паканича) заперечує й каже що це все попередня влада начепила на Вадима такі ярлики.

У червні в мережі з’явилось фото радісного Новинського із новою богослужбовою нагородою диякона – правом носіння камилавки (головного убору в Православній церкві фіолетового або чорного кольору у вигляді дедалі ширшого догори циліндра. Вона є нагородою для священників).

Після виборів у Білорусі нардеп і диякон Російської церкви в Україні Вадим Новинський звернувся до президента Володимира Зеленського з проханням офіційного визнання підсумків виборів президента республіки Білорусь, що відбулись 9 серпня. Новинський зазначив, що процеси, які відбуваються зараз в Білорусі, мають «аналогічний сценарій з тими, що відбувалися в Україні раніше».

На початку жовтня очільник РПЦвУ Онуфрій (Березовський) пропіарив громадянина Російської Федерації, проросійського політика Генадія Труфанова, а також благословив його йти на посаду міського голови Одеси. Під час зустрічі Труханов передав оформлені документи земельної ділянки, на якій розташований Свято-Іверський монастир, у власність Одеської єпархії РПЦ в Україні.

Після цієї зустрічі мер Одеси Труханов заявив, що проспекту Небесної сотні повернуть колишню назву – проспект маршала Жукова.

Як ми бачимо руських мір та РПЦвУ йде нога в ногу як вірні друзі і соратники.

«Вєжлівиє батюшки» в Криму

Напередодні «референдуму» про входження Криму до складу Росії, біля воріт українських військових частин з’являлися крім «зелених чоловічків» без розпізнавальних знаків і козаків були й священики Російської православної церкви (РПЦ). Вони вмовляли українських військових не “проливати кров братського народу”. Й них це вийшло – і практично всі українські військові на півострові склали зброю і багато хто перейшов на сторону РФ.

Допомагали російським силам в Криму не тільки прибулі на півострів представники РПЦ, а й місцеві священики – представники Української православної церкви Московського патріархату.

Деякі кримські храми Московського патріархату в дні протистояння перетворювалися в казарми і навіть збройові склади. Відомо про шість храмів, що слугували військовими частини для казачих формуваннь, які заходили з території Росії до Криму. А про скількох храмів і зовсім нічого не відомо…

У Головному храмі Збройних сил Російської Федерації вирішили встановити мозаїку присвсяченій анексії Криму. 

У 2014 році бахчисарайский храм ієромонаха Калинника (Чернишова) в селі Затишному служив храмом-базою для військ Російської Федераці і допомагав їм у анексії Криму: там були і зброя, і засоби захисту, і продовольство, і казарма. В ЗМІ збереглися згадки, як в 2014 році Калинник «розмістив склад зброї для” Самооборони Криму “на території храму Святого пророка Іоанна Хрестителя»

В квітні 2015 року внесений до бази даних Центру «Миротворець» за активну участь в анексії Криму Російською Федерацією. Нагороджений медаллю окупаційної адміністрації Криму «За защиту Крыма». Також у 2014 році отримав нагороду від командування «кримських ополченців» за духовну підтримку та душпастирство

Після усіх цих сепаратиських дій, РПЦвУ не посоромились зробити Каллініка архієреєм Московського патріархату.

Продовження окупації Криму після 2014 року

Служителі РПЦвУ в Криму відверто співпрацюють із російською владою, освячують російські ракети, російських військовослужбовців та беруть участь в російських військових навчаннях, зокерма «Кавказ 2020». Російьську зброю служителі УПЦ МП називають «зброєю правди».

Митрополит Сімферопольський і Кримський Лазар РПЦвУ (так звана «УПЦ МП») має угоду з керівництвом Чорноморського флоту РФ, а очільник так званої «УПЦ МП» митрополит Онуфрій несе пряму відповідальність за участь священників його церкви в окупації Криму Росією, повідомив у програмі «Питання національної безпеки» митрополит ПЦУ Климент (Кущ).

Служителі так званої «УПЦ МП» нагороджують колаборантів і окупантів української землі. У вересні 2020 року у Катерининському залі Будинку офіцерів флоту відбулася церемонія вступу на посаду окупаційного губернатора міста Севастополь Міхаіла Развожаєва. Привітати обраного главу міста прийшли єпископ Ялтинський Нестор, благочинний Севастопольського округу протоєрей Сергій Халюта та окупаційний глава Криму Сєргєй Аксьонов, повідомляє сайт «УПЦ МП».

Попри те, що представники РПЦвУ активно допомагають російським окупаційним силам в Криму, голова юридичного відділу РПЦіУ протоєрей Олександр Бахов піддав критиці поданий у Верховну Раду України законопроєкт про військове капеланство, який передбачає погодження з СБУ кандидатур військових капеланів України. При цьому офіційні представники РПЦвУ не коментують всебічну підтримку, яку єпархії УПЦ (МП) надають російським окупаційним силам в Криму, освячуючи бойову техніку і відпрацьовуючи оптимальну схему служіння священників на бойових позиціях росіян.

Очільник Московського патріархату в Україні митрополит в Києві Онуфрій (Березовський) у своїй заяві «щодо миротворчого процесу в Україні», назвав війну з Росією на сході України — «збройним конфліктом». Також глава РПЦвУ жодного разу не згадує про кадрові війська та зброю російської федерації в Донецькій та Луганській областях України. Не згадав Онуфрій і про анексію Кримського півострова Росією.

У Мінінтеграції у вересні 2020 року заявляли, що Російська Федерація використовує Російську православну церкву (РПЦ) як інструмент утиску щодо українських громадян на тимчасово окупованих територіях Донецької і Луганської областей та Криму.

Новоросію легітимізують служителі РПЦвУ

Проєкт «Новороссия» зароджувався ще задовго до 2014 року.  Архієпископ Євстратій (Зоря) розповів, як у 2006 році в Чернігові віряни Московського патріархату мітингували під стінами церкви із прапорами «Новоросії» та плакатами патріарха РПЦ Кіріла (Гундяєва). «Красномовною була символіка протесту. Прапори з написом «Новороссия» з‘явилися там не випадково. Як і зворушливе їх поєднання з «Партією регіонів» та «прогресуючими соціалістами» Наталії Вітренко», – написав архієпископ Євстратій у Facebook.

Задовго до 2014-го та відкритої агресії Кремля проти України розпочалася «артпідготовка». «В свідомість прихильників «русскава міра» стали впроваджуватися необхідні ідеологічні конструкції – такі, як «Новороссия». Слід нагадати, що Кауров з Одеси, очільник структури, якій належали ці прапори, у ті роки був головним «борцем за канонічну церкву» «проти захватів храмів розкольниками», гастролював цілою Україною – а в 2014-му намагався створити «Бессарабскую народною республику», втік до Московії та прозябає десь там», – написав архієпископ ПЦУ.

У 2020 році митрополит Московського патріархату в Україні Митрофан (Нікітін) заявив, «що люди з тієї сторони (тобто Л/ДНР) війни не хочуть». При чому сам він неодноразово брав участь у заходах псевдореспублік Л/ДНР. 27 липня 2017 Митрополит Митрофан під прапорами «ДНР» провів молебень за загиблими “ополченцами” та освятив пам’ятник в Горлівці (проспект Перемоги, м.Горлівка).

Митрофан має славу «особистого духівника» одного з найбільш ядрено-колаборантських мерів – Приходько Івана Сергійовича, який у 2014 році перейшов на бік так званої “ДНР” та отримав там посаду мера Горлівки. Митрофан (Нікітін) розповів в інтерв’ю, що його церква не ділить людей на «своїх і чужих» і ставиться до сепаратистів і колаборантів «не як до ворогів, а як до своєї пастви».

Так звані священнослужителі «УПЦ МП» у 2018 році активно зазивали до лав сепаратистських бандформувань «ДНР». Святогірська лавра переховувала Гіркіна, а її намісник, як ми вище вже писали, сказав, що війну почала Україна. Кошти на потреби Л/ДНР збирають навіть у Німеччині.

СБУ навіть повідомила про підозру російському священнику, який допитував українських полонених у так званій «ДНР».

Терористи ДНР навіть допомагали створювати релігійну ворожнечу в областях, що межують із ОРДЛО.

Янукович, як благонадійний президент для РПЦвУ

До подій Революції Гідності РПЦвУ мала в Україні доволі широкий вплив й користувалась підтримкою сильних світу цього. У 2013-2014 році, коли український народ відчайдушно боровся за свої європейське майбутнє, вся РПЦвУ не виражала єдиної чіткої позиції. Утім деякі її служителі показали себе із не кращої своєї сторони. Зокрема одіозний намісник Києво-Печерської лаври у січні 2014 року висловив підтримку від усієї РПЦвУ президенту-втікачу Януковичу, якого порівняв із самим Христом. Так після урочистого молебню з нагоди Дня Соборності Павло у свої проповіді, звертаючись до Януковича сказав, що «сегодня вы несете тяжелый крест и Церковь с вами сегодня до конца, подобно тому, как Симон Киринейский помогал нести Крест Христу на Голгофу». Самі ж події на майдані владика називав «проплаченими».

Його колега, не менш одіозний московський священник Андрій Ткачев, який до 2014 року звершував своє служіння у Києві, прямо із церковного амвону прокляв усіх учасників Революції гідності. Так після богослужіння 25 січня 2014 року Ткачов у проповіді заявив, що особисто він молиться за те, щоб «Господь вселив страх і трепет в серця і в кістки заколотників. Щоб Бог послав їм хвороби в будинок і на вулиці, страх на вулиці і страх в будинку, щоб вони спокою не мали, щоб вони зжерли один одного, нехай гад зжере гада – я жаліти про них не буду». Самих же учасників Революції горесвященик назвав «ворогами» України.

Закарпатський сепаратизм і Московська церква

Нещодавно Влада Чехії арештувала «лідерів» підконтрольного Росії крила русинів Василя Джугана та Михайла Тяска. 2019 року президент Чехії Мілош Земан зустрівся з цими самими «лідерами». Та найцікавішою особою із присутніх був священник РПЦвУ Дмитро Сидор. Саме його називають неофіційним лідером русинів Закарпаття.

Дмитро Сидор, настоятель Хресто-Воздвиженського собору РПЦвУ в Ужгороді наполегливо іменує український народ Закарпаття (історично сформований субетнос українського народу) так званими «русинами».

У вересні 2020 року в Ужгороді агітацію ОПЗЖ роздавали прямо на території церкви РПЦвУ де служить священник-сепаратист Дмитро Сидор

Ще 2008-го проти Дмитра Сидора було заведено кримінальну справу за статтею «Зазіхання на територіальну цілісність України» (ч.2 ст. 110 УК). А 1 грудня того ж року у Мінську товариш Сидор проголосив незалежність «Республіки Подкарпатська Русь». Ужгородський клірик Московської церкви також відомий різкими і провокативними заявами, зокрема, щодо «геноциду русинів Україною». За інформацією ЗМІ Сойм підкарпатських русинів, який очолює сам Сидір, фінансувався російським урядовим фондом «Русскій мір».

Саме існування «русинської нації» серйозними дослідниками не визнається, у тому числі і автором монографії «Російський» сепаратизм: націєтворення IN VITRO», професором Ужгородського національного університету Любомиром Белеєм.

«Русинство – це майстерно сконструйована технологія, а не наука. Те, що не стосується української культури, я пропоную не називати русинським. Це проєкт дезінтеграції українського простору», – впевнений Любомир Белей.

Сидор неодноразово виступав на проросійських майданчиках, на кшталт «Русскіє на Украінє» з різкими заявами на адресу України. З приводу взаємини Закарпаття та України протоієрей Димитрій Сидор повідомив: «Якщо ви дружину б’єте, то вона, врешті-решт, вас залишить! І дарма потім ви будете заявляти, що вона «зла сепаратистка і шпигунка сусіда!». А не треба було її бити». «СБУ для нас – терористична організація», – додав московський священник.

У Селі Ділове на Закарпатті стався конфлікт. Після переходу до ПЦУ громада не може зайти до церкви, бо місцеві прихилники РПЦ привезли туди тітушок і «гастролерів». Пізніше виявилось, що у церковному конфлікті бере участь і монах Венедикт Хромей, який відкрито виступає за Русинську народну республіку та є прихильником «русского міра», Шарія і ОПЗЖ.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на аккаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу.

загрузка...

Свежее

«Роскосмос» намерен брать кредиты на существование

Роскосмос может выйти на рынок капитала, чтобы привлечь для своих проектов инвестиции, в том числе иностранные. Об этом в...