Річниця трагедії біля гори Карачун: вони загинули за Україну

-

Читайте также

Сьогодні сумна дата, рівно 6 років тому російські агресори збили військовий вертоліт, на борту якого перебували українські військові та спецпризначенці, серед яких були співробітники Департаменту контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки та спецпідрозділу «А» Служби безпеки України.

На борту МІ-8 перебувало дев’ять людей. Пожежа в МІ-8 привела до того, що відбулася детонація боєкомплекту. Загинули всі, хто був у вертольоті: екіпаж  бійці – спецпризначенці, співробітники СБУ. 

Загинули:  

   – екіпаж у складі командира підполковник Андрія Бєлкіна (кадровий, брав участь у миротворчих місіях під егідою ООН у Ліберії з 2007 р.), штурмана майора Дмитра Шингура та бортового техніка майора Руслана Мазунова (мобілізований весною 2014 р.);

– два бортових стрілка старші солдати Олексій Волохов та Олександр Кондаков зі складу 3-го окремого полку спецпризначення;

– четверо співробітників СБУ:  офіцер зв’язку Центру спеціальних операцій «А» підполковник Ігор Горбенко, старший оперуповноважений в особливо важливих справах Департаменту контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки підполковник Володимир Шкіра, капітан  Олександр Петрищук та старший прапорщик Марко Шпак з Центру спеціальних операцій «А».

Мі-8 повертався з українського блокпосту після того, коли було виконано спеціальне завдання по встановленню обладнання по моніторингу порушень першого перемир’я.  Відповідне обладнання встановлювалося на г. Карачун.  

«Вони усвідомлювали, що виконання того завдання було пов’язано з ризиком для життя. Ніхто не відмовився від виконання завдання»,- зазначив Микола Кулешов керівник Департаменту контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки.

Окремо керівник департаменту розповів, що слідством було встановлено звідки бойовики запускали ПЗРК. Їх було чотири чоловіка. Всі, хто причетний до збиття МІ-8 були знайдені контррозвідкою і вони вже засуджені. 

На місці, де сталась катастрофа, 14 жовтня 2019 року було відкрито пам’ятник.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на аккаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу.

Свежее

Мешканці Рязані зацькували свого губернатора за заяви про відновлення Маріуполя

Мешканці російської Рязані накинулися на свого губернатора після його заяв про буцімто відновлення Маріуполя силами рязанських будівельників.  Про це пише...