Німецький оборонний концерн Rheinmetall готовий взяти участь у забезпеченні можливої міжнародної миротворчої місії після закінчення війни росії проти України, заявив глава компанії Армін Папперґер.
Поки що йдеться про теоретичні можливості. “Конкретні розмови наразі не ведуться”, – сказав Паппарґер, відповідаючи на запитання Deutsche Welle. За його словами, Rheinmetall може запропонувати “понад 2000 найменувань”, але конкретні цифри можливих поставок не назвав.
Про готовність відправити в Україну миротворців раніше заявили кілька європейських країн, зокрема Велика Британія, Франція, Данія та Швеція. США ведуть у ці дні переговори з росією та Україною про умови закінчення війни.
Як приклад глава Rheinmetall назвав постачання німецької танкової бригади в Литві, розгортання якої має завершитися до 2027 року. За його словами, може йтися “насамперед про танки й броньовані автомобілі”. Папперґер зазначив, що Rheinmetall – “найбільший виробник армійських вантажівок”. Він також згадав вироблені компанією засоби РЕБ і розвідувальні дрони, які можуть знадобитися для контролю, “коли буде проведена лінія розмежування”. У зв’язку з цим він назвав і розвідувальні супутники, в які Rheinmetall “зараз інвестує”.
В Україні Rheinmetall створив ремонтний завод для бронетехніки і будує завод з виробництва артснарядів. Відповідаючи на запитання про можливий завод із виробництва компонентів для артилерійських ракет в Україні, Паппарґер сказав, що українська сторона хотіла б цього, але рішення – за Києвом. “Ми ведемо розмови про це, є бажання, але рішення (Києвом. – Ред.) ще не ухвалено”, – зазначив підприємець. За словами Папперґера, на таке високотехнологічне виробництво потрібен час і гроші: “Якби ми почали три роки тому, зараз би закінчили”.
Як раніше повідомляла група ІС, глава Rheinmetall прокоментував ситуацію із запасами зброї в Україні та Європі.
Інформація – одна з граней війни! Підписуйтесь на акаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter, а також на наш канал в Telegram. Разом до Перемоги!