РФ використовує Тіхановську для дискредитації Варфоломія та ПЦУ

-

Читайте также

25 липня так звана білоруська опозиціонерка Святлана Тіхановська зустрілася з вірянами невизнаної і нечисельної автокефальної Білоруської церкви в Нью-Йорку, США. Тіхановську церковний хор вітав співом «Дай Божа, шмат год». Ця церква налічує близько 20 парафій у світі і базується в основному закордоном, йдеться у матеріалі видання Духовний фронт України.

Як пише російський телеграм-канал Незигарь, Святлана Тіхановська «пообіцяла звернутися до Константинопольського патріарха з проханням надати Патріарший і Синодальний Томос автокефального церковного устрою Православної Церкви Білорусі».

Такі «благі наміри» Тіхановської є черговою багатоходівкою від Кремля та РПЦ для дискредитації автокефалії Православної Церкви України і Вселенського патріарха Варфоломія І.

Річ у тому, що Святлана Тіхановська «злила» протести в Білорусі та небезпідставно підозрюється у співпраці з спецслужбами РФ.

Як писав експерт Олександр Коваленко, «псевдоопозиціонерка Святлана Тіхановська, що ховається зараз в Литві, не тільки отримала захист від президента цієї країни Гітанаса Науседи, а й гарантії, що її питання буде порушене на рівні Європейської ради. Цікаво, питання про що? Про її боягузливу втечу або відсутність конкурентоспроможної підтримки з боку електорату? Або питання про її пряму афілійованість з російськими спецслужбами?».

Водночас Тіхановська не може представляти позицію білоруських вірян, бо не обіймає жодної виборної посади в країні. Її звернення до Вселенського патріарха буде не більше, ніж особисте прохання одного громадянина Білорусі, а не проханням всієї Білоруської Церкви чи вірян.

Раніше на Фанарі вже заявили, що питання автокефалії БПЦ не на часі і що до них ніхто не звертався із проханням про автокефалію Білоруської Церкви.

Останнім часом питання Білоруської Церкви активно почали розкручувати проросійські ЗМІ і особисто очільник Відділу зовнішньоцерковних зв’язків РПЦ МП Іларіон (Алфеєв). Руками псевдоопозиціонерки Російські спецслужби хочуть показати ущербність ідеї автокефалії Православної Церкви в Білорусі та поставити знак дорівнює між уявною автокефалією БПЦ і реальною і довершеною автокефалією Православної Церкви України. Звісно, що такі порівняння будуть робитись різного роду «експертами» Моспатріархату, для того, щоб дискредитувати автокефалію ПЦУ, яка дуже не подобається Кремлю, а також щоб облити брудом патріарха Варфоломія І, який надав Томос ПЦУ.

Такі порівняння вже звучать. Хоча Тіхановська, за даними росЗМІ, тільки пообіцяла звернутись до Вселенського патріарха, але для експертів із «Правблога» це не проблема. Там вже встигли облити брудом Вселенську патріархію і написати, що Фанар нібито «поставив на кін усе: свій авторитет, свій статус і своє майбутнє – заради встановлення постійного і непорушного контролю над іншими Православними Церквами». Там також радять РПЦ мати у союзниках Сербську Церкву, адже наступний «удар Фанара» припаде на них обох.

У Кремлі надіються руками Тіхановської поховати будь-які здорові голоси та ідеї для реалізації справжньої автокефалії Білоруської Церкви, адже зараз там монополія Московського патріархату і автокефалія Білоруської Церкви буде ще одним ударом по «російських скрєпах» та концепції Росії про «один народ» українців, білорусів та росіян.

Не даремно Аляксандр Лукашенко висловився проти: відновлення автокефальної Білоруської церкви, а восени 2020 року Російська патріархія навіть змінила очільника Білоруського екзархату Московського патріархату Павла (Пономарьова) і відправила його до Кубані. У ПЦУ назвали цю заміну страхом перед автокефалією Білоруської ПЦ.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на аккаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу.

загрузка...

Свежее

Коронавирус в ОРДО: ситуация в больницах продолжает ухудшаться

На территории временно оккупированных районов Донецкой области продолжает ухудшаться эпидемиологическая ситуация. Об этом говорится в сообщении так называемого «министерства...