РФ і терористи вимагають викреслити і забути 1,5 млн переселенців з Донбасу: заява представника Донеччини в ТКГ

-

Читайте также

Російська Федерація та терористи прямим текстом вимагають викреслити із закону 1,5 мільйонів переселенців з окупованих районів Донецької та Луганської областей. Про це заявив представник Донецької області в Тристоронній контактній групі журналіст Денис Казанський на своїй сторінці у Facebook.

Окрім того, Казанський розповів, що під час чергового засідання ТКГ російські окупанти відмовилися повертати захоплені території.

«В ході обговорення закону про особливий статус Донбасу з російською стороною в черговий раз не вдалося досягти консенсусу навіть по преамбулі, не кажучи вже про інших принципових статтях», — констатував він.

Казанський пояснив, що вчора, 8 липня, на засіданні знову порушувалося питання Дебальцевого і захоплених в України в порушення Мінська 1700 квадратних кілометрів.

«Російські бойовики, зрозуміло, повертати їх відмовляються. І як в таких умовах можна говорити про виконання Мінських угод — не ясно», — зазначає він.

Крім того, за його словами, російська сторона зажадала скоротити преамбулу закону і прибрати з неї згадку про повернення та реінтеграції переселенців. А конкретно ось цей шматок: «з метою створення умов для якнайшвидшої нормалізації обстановки, відновлення правопорядку, конституційних прав і свобод громадян, а також прав і законних інтересів юридичних осіб, створення умов для повернення жителів до вимушено залишених місць постійного проживання, їх реінтеграції, а також для відновлення життєдіяльності в населених пунктах у Донецькій та Луганській областях та розвитку територій».

«Тобто, РФ і її бойовики практично прямим текстом вимагають викреслити 1,5 млн людей, які виїхали. І зрозуміло чому. Вони бояться самого факту нашого існування, адже ми псуємо їх пропагандистську картинку. Вони бояться повернення проукраїнськи налаштованого населення, яке з самого початку не визнавало жодних ЛДНР. Крім того, вони користуються нашим захопленим майном, яке дуже не хочуть повертати», — пояснив Казанський.

Він зауважив, що викреслити переселенців не вдасться і для української сторони це — принциповий момент. У відповідь представник ОРДЛО від РФ Родіон Мірошник заявив, що 1,5 млн осіб — «це несуттєве питання», і їх слід прибрати з преамбули, щоб не було зайвого тексту.

«Ось таке ставлення до жителів Донбасу у його «захисників», — зазначає Казанський.

Зі свого боку він пропонує додати в закон додаткову статтю, щодо компенсацій вимушеним переселенцям, які втратили в ОРДЛО майно і житло.

«Заплатити їх, зрозуміло, повинні будуть ті люди, які брали участь в цих захопленнях і віджиму, і заподіяли законослухняним громадянам збитки. Найближчим часом обговоримо це питання. В цілому ж для мене після ряду засідань ТКГ вже очевидно, що всіляко гальмує і заводить в глухий кут цей процес саме російська сторона», — пише Казанський.

Він зазначає, що практично всі пропозиції, які висуває Україна, Росією та її сателітами не приймаються і блокуються.

«Преамбула закону про особливий статус — яскравий тому приклад. Як може переконатися кожен, в ній немає будь-яких гострих і принципових тез. Це абзац тексту із загальним лейтмотивом «за все хороше». Але навіть такий текст росіяни блокують, вимагаючи не згадувати переселенців», — зазначає представник України в ТКГ.

Нагадаємо, як повідомляла група ІС, українська сторона очікує від представників підтримуваних Росією терористичних угруповань «ДНР» та «ЛНР» на письмові підтвердження щодо обміну утримуваними особами.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на акаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу.

Свежее

Бойові втрати російських окупантів: дані станом на 4 грудня

У Генеральному штабі ЗСУ оприлюднили дані щодо загальних бойових втрат ворога станом на 4 грудня: особового складу / personnel ‒...