РФ грубо порушує режим припинення вогню: заява української сторони СЦКК

-

Читайте также

Українська сторона СЦКК повідомляє про грубі порушення з боку збройних формувань РФ та її найманців, про що йдеться у Звіті СММ ОБСЄ від 18 лютого. Не зважаючи на підписані 22 липня 2020 року у рамках Тристоронньої контактної групи додаткові заходи з посилення та контролю режиму припинення вогню, збройні формування РФ та її найманці регулярно проводять військові навчання та бойове злагодження підрозділів. Задля цього передислоковують заборонені Мінськими угодами озброєння та військову техніку та розміщують їх з порушенням ліній відведення та за межами виділених місць зберігання, йдеться у повідомленні на сторінці ООС в соціальній мережі Facebook.

Особливої ескалації набули порушення 16 лютого. Так на полігоні поблизу населеного пункту Новоселівка Донецької області на тимчасово окупованій території, за допомогою БПЛА малого радіусу дії СММ ОБСЄ було зафіксовано 3 одиниці самохідних гаубиць 122 мм (2С1 «Гвоздика»), 15 танків (Т-72), 3 протитанкових 100 мм гармати (МТ-12 «Рапіра») та 3 одиниці зенітно ракетних комплексів (9К35 «Стріла-10»). Варто відмітити, що такі дії мають систематичний характер.

Так у період з 20 січня по 9 лютого на тимчасово окупованих територіях Донецької області було зафіксовано розміщення ОВТ з порушенням ліній відведення: танки — 36 одиниць, самохідні артилерійські системи — 3 одиниці та 3 міномети. За межами виділених місць зберігання знаходилися 27 танків.

В той самий період, на території тимчасово окупованих територій Луганської області, в районі населеного пункту Краснолуцький 21 одиниця РСЗВ знаходилися з порушенням лінії відведення, а в районі полігону, поблизу населеного пункту Мусинськ, за межами виділених місць зберігання зафіксовано: зенітно-ракетні комплекси — 4 од., самохідні артилерійські системи — 10 од., артилерійські системи – 13 од. Також було помічено 30 танків за межами виділених місць зберігання в районі населеного пункту Круглик.

Чергове грубе порушення комплексу заходів з виконання Мінських домовленостей вкотре демонструє зневажливу позицію представників збройних формувань РФ до норм та прав міжнародних домовленостей.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на акаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу

загрузка...

Свежее

Жители Алупки жалуются на забор, перекрывший смотровую площадку. ВИДЕО

Жители Алупки во временно оккупированном Крыму требуют вернуть смотровую площадку, которая была огорожена забором во время строительных работ в...