Домой Новости Резников назвав причину призупинення переговорів щодо миротворців ООН на Донбасі

Резников назвав причину призупинення переговорів щодо миротворців ООН на Донбасі

Питання щодо введення миротворчої місії ООН на Донбасі відклали, але повністю з порядку денного не зняли, оскільки Україні потрібна допомога. Про це заявив в ефірі телеканалу Прямий віце-прем’єр-міністр Олексій Резніков, повідомляє «Укрінформ».

За словами Резнікова, миротворча місія на Донбасі могла б стати одним з питань перемовин на рівні лідерів країн «нормандської четвірки».

«Але тоді генеральний секретар ООН повинен буде відправити оцінювальну місію, тоді він робить запит на бюджетне фінансування, а тоді вже Радбез ООН повинен підтримати це фінансування», — зазначив міністр.

Резніков нагадав, що питання миротворців «обговорювали свого часу наші дипломати на рівні Радбезу ООН». За його словами, тоді обговорювалося, який характер буде у цій місії — встановлення миру або його підтримка, а також де саме будуть присутні миротворці: по всьому Донбасу, на лінії розмежування або біля кордону з РФ.

«Була суперечка двох позицій. Звичайно, українська сторона намагалася максимально отримати, російська — мінімально, і десь посередині теоретично могли зійтися, але щось не допомогло», — заявив Резніков.

Він підкреслив, що Україні потрібна допомога, тому що спеціальна моніторингова місія ОБСЄ не завжди справляється, а питання щодо введення миротворців ООН потрібно обговорювати на рівні лідерів країн.

Як повідомляла група «ІС», Генсек ОБСЄ виступив за присутність миротворців ООН на Донбасі.


Информация – одна из граней войны! Подписывайтесь на аккаунт «Информационного сопротивления» в Twitter – ссылки на наши эксклюзивы, а также самые резонансные новости Украины и мира.