Рашисти розмістили військову техніку, вибухівку та зброю в машинній залі енергоблоку ЗАЕС

-

Читайте также

Російські окупанти розмістили щонайменше 14 одиниць важкої військової техніки з боєкомплектом, зброю, а також вибухівку в машинній залі 1-го енергоблоку Запорізької атомної електростанції. Про це йдеться у повідомленні в Telegram-каналі «Енергоатому».

Весь арсенал ввезеної важкої техніки з усім боєкомплектом перебуває на даний момент зовсім поруч із обладнанням, яке забезпечує роботу турбогенератора. Зокрема, у безпосередній близькості до головного маслобаку, де міститься легкозаймисте масло, яке охолоджує парову турбіну. Там же є вибухонебезпечний водень, який використовується для охолодження генератора.

Військова техніка загарбників унеможливила доступ спеціалізованих пожежних та інших машин до машзали енергоблока №1. Відтак ризик пожежі багатократно зростає, а її гасіння стає вкрай проблематичним. Якщо ж пожежа станеться, наприклад через випадкову детонацію боєкомплекту, то її масштаби можуть дорівнювати тій, яка відбулася під час аварії на ЧАЕС!

Окупанти продовжують цинічно порушувати абсолютно всі норми і вимоги щодо пожежної, ядерної та радіаційної безпеки роботи АЕС, зберігаючи важку військову техніку, боєкомплект до неї, зброю та вибухівку просто в машинній залі енергоблока найбільшої в Європі атомної електростанції.

Енергоатом вчергове наполягає на необхідності якомога швидшого звільнення Запорізької АЕС і знову звертається до міжнародного співтовариства із закликом вжити заходів для цього, адже тільки Україна зможе гарантувати безперебійну та безпечну роботу ЗАЕС!

Нагадаємо, як повідомляла група ІС, вчора військові рф вимагали від адміністрації тимчасово окупованої української ЗАЕС відчинити їм машинні зали на 1-му, 2-му і 3-му енергоблоках, щоб розмістити там весь свій військовий арсенал.

Свежее

В Україні запустили онлайн-платформу для боротьби з дезінформацією

В Україні запустили платформу Nadiyno, яка підвищить обізнаність українців у цифрових технологіях і надасть інструменти для індивідуального захисту та...