Рада Європи не визнає жодні «референдуми» на окупованих територіях України

-

Читайте также

Конгрес місцевих і регіональних влад Ради Європи виступив із заявою про те, що псевдореферендуми, які організувала на окупованих територіях України російська федерація, визнані не будуть.

Про це йдеться у заяві Бюро Конгресу, повідомляє Укрінформ.

“Ми ніколи не визнаємо жодних референдумів, організованих під залякуванням на окупованих територіях України. Ми відкидаємо це заперечення верховенства права, прав людини та демократії та підтверджуємо нашу відданість незалежності, суверенітету та територіальній цілісності нашої держави-члена України в межах її міжнародно визнаних кордонів”, — йдеться у заяві.

Конгрес також засуджує тиск, який чиниться на громадян окупованих територій.

“Це явна спроба залякати мирне населення шляхом примусу та придушити його опір на окупованих територіях”, — зазначається у заяві.

Бюро Конгресу Ради Європи підкреслює, що псевдореферендуми, оголошені росією на окупованих її військами територіях України, “будуть зловживанням цим демократичним інструментом та подальшою спробою знищення демократії та верховенства права в Україні”.

У заяві зазначається, що ці фейкові референдуми суперечать міжнародному праву та Конституції України і є незаконними, а їх результати будуть недійсними.

Конгрес нагадує, що референдуми, як і будь-який інший виборчий процес, мають відбуватися відповідно до демократичних принципів і міжнародно визнаних стандартів, зокрема з дотриманням правових норм та прав людини.

Нагадаємо, як повідомляла група ІС, раніше комісія ООН виявила докази воєнних злочинів рф в Україні.

Свежее

В естонському місті замість радянського танка встановлять радар для виявлення російських БПЛА

В естонському повіті Іда-Вірумаа планують розмістити 15 додаткових радарних позицій і створити сучасну можливість моніторингу безпілотників – зокрема і...