На Закарпатті спілка угорців видала газету, де зображена приналежність деяких територій України до Угорщини під сепаратистськими лозунгами. МЗС звернулося до правоохоронців. «ГО «Товариство угорської культури Закарпаття» в газеті «Карпаталія» опублікувала це фото із лозунгом «угорець, вставай!», повідомив заступник міністра внутрішніх справ Єгор Божок.

В той же час, як повідомляє ЄП, управління СБУ в Закарпатській області зареєструвало провадження за фактом розміщення у газеті «Kárpátalja» зображення частини Закарпатської області у кольорах угорського прапора.

«Зважаючи на те, що зображення із картою Закарпатської області на фоні угорського прапору містить ознаки посягання на територіальну цілісність України та може спровокувати сепаратистські настрої в середовищі угорської національної меншини, розповсюдження друкованих матеріалів із вказаним зображенням є публічними закликами до зміни меж території або державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України» — йдеться у повідомленні УСБУ в Закарпатській області у Facebook.

Як зазначається, за даним фактом процесуальне керівництво здійснює прокуратура Закарпатської області.

Нагадаємо, раніше група ІС повідомляла про те, як Угорщина просуває своїх кандидатів на виборах у Верховну Раду України.