Проти США застосовують десятки програм-вимагачів — ФБР

-

Читайте также

Фахівці Федерального бюро розслідувань (ФБР) США вивчають близько ста варіантів комп’ютерних програм-вимагачів, чимало з яких були створені хакерами в Росії. Про це повідомив директор ФБР Крістофер Рей в інтерв’ю газеті Wall Street Journal, передає «Радіо Свобода».

Кожен з цих варіантів, за словами директора ФБР, використовувався для атак на десятки об’єктів в Сполучених Штатах. Він порівняв проблему, з якою зіткнулися США, з викликом, кинутим країні терористичними атаками 11 вересня 2001 року. «Тут багато паралелей, і ми зосереджуємо увагу на зриві і запобіганні цим атакам», – наголосив Рей.

В останні тижні найвідомішими жертвами програм-вимагачів став трубопровід Colonial Pipeline і найбільший в світі виробник м’яса концерн JBS.

Власники трубопроводу були змушені виплатити хакерам майже 4,5 мільйона доларів, щоб ті розблокували комп’ютери Colonial Pipeline. Чи заплатив викуп JBS невідомо. Обидві кібероперації, за даними ФБР, були проведені хакерами з території Росії.

В інтерв’ю Wall Street Journal директор ФБР назвав Росію як базу, звідки діють багато хакерів, що використовують програми-вимагачі: «Якщо російський уряд хоче продемонструвати серйозне занепокоєння цією проблемою, у них є багато можливостей продемонструвати прогрес, якого ми наразі не бачимо».

За словами представника Білого дому, президент США Джо Байден має намір обговорити це питання під час зустрічі з президентом Росії Володимиром Путіним в Женеві 16 червня. Американські ЗМІ повідомляють, що Байден розглядає можливість проведення відповідних кібероперацій проти Росії.

Як повідомляла група ІС, у ФБР вважають, що за кібератакою на одне з найбільших в світі м’ясопереробних підприємств JBS стоїть пов’язана з Росією хакерська група REvil, також відома як Sodinokibi.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на акаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу

загрузка...

Свежее

Несмотря на рост количества больных COVID-19, оккупанты решили с пафосом открыть Митридатские лестницы

Во временно оккупированном Крыму стабильно растет количество больных COVID-19, однако так называемые "власти" готовятся к массовым мероприятиям на полуострове....