Прокурори готують клопотання у справах, де фігурує Медведчук

-

Читайте также

Генеральний прокурор Андрій Костін повідомив про те, що прокурори готують низку клопотань у кримінальних провадженнях, у яких фігурує Віктор Медведчук, зокрема й щодо державної зради.

Про це він сказав у телефірі, передає Укрінформ.

«Що стосується справ щодо Медведчука, то є одна справа, яка наразі перебуває на розгляді у суді, і у цій справі буде клопотання щодо застосування можливості спеціального судового розгляду. Тобто, це судовий розгляд за відсутності обвинуваченого, і таким чином справа продовжить (розглядатися у суді – ред.)», — сказав Костін.

За його словами, в іншій справі, у якій завершено досудове слідство і були відкриті матеріали для ознайомлення фігурантам і їхнім адвокатам, також буде клопотання від прокурора щодо переходу у спеціальне досудове розслідування, яке можливо за фізичної відсутності підозрюваного.

Костін наголосив, що усі свідчення Медведчука у цій справі були задокументовані, «тому на цій стадії це не заважало передати його (Медведчука — ред.) для того, щоб 200 наших героїв були повернуті додому».

Водночас очільник ОГП наголосив, що питання щодо громадянства Медведчука — у компетенції Президента України.

«Між тим, є наразі багато ідей щодо того, щоб, скажімо так, передбачити зміни до законів про громадянство, які б надавали можливість позбавляти громадянства тих, хто зрадив нашу країну», — зазначив він.

Водночас Генпрокурор наголосив, що Конституція передбачає вичерпний перелік причин щодо позбавлення особи статусу народного депутата.

«Оскільки він (Медведчук – ред.) не подавав відповідної заяви, то варто дочекатися вироку суду, тоді це питання буде вирішено. У принципі, я не думаю, що наразі парламент зможе прийняти зміни до Конституції, які змінять цей порядок, тому варто дочекатися вироку суду», — зазначив Костін.

Відповідаючи на запитання, що чи не з’явиться Медведчук як гауляйтер і у статусі народного депутата на тимчасово окупованій території Луганщини чи Донеччини, Костін сказав: «Те, що він є народним депутатом, не дає йому якоїсь особливої можливості десь з’явитися».

Він також зазначив, що наразі є низка кримінальних проваджень щодо народних депутатів України, «але це не варто буде озвучувати до того, як робота не буде зроблена».

Як повідомлялося, 21 вересня в результаті обміну повернулися з російського полон

Група ІС повідомляла про те, що ЗСУ атакували російський центр керування іранськими дронами на Херсонщині.

_________________________________________________________________

Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на акаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу.

Свежее

Командири рашистів кидають підлеглих на вірну смерть — перехоплення ГУР. АУДІО

Контрактників російської окупаційної армії, у яких закінчується терміни контракту, не збираються відправляти своєчасно додому. Крім того, в деяких випадках...