Приватних підприємців спіймали на постачанні до РФ товарів військового призначення

-

Читайте также

У березні поточного року Служба безпеки України викрила низку посадовців приватних компаній, які організували механізм незаконного постачання до країни-агресора товарів військового призначення та подвійного використання, що виробляються державними оборонними підприємствами. У липні, для документування схеми, правоохоронці провели низку обшуків на деяких оборонних підприємствах у Харківській, Київській, Запорізькій, Одеській, Дніпропетровській, Миколаївській та Полтавській областях, інформує прес-центр СБ України.

Під час проведення слідчих дій керівництво державних оборонних підприємств сприяло у наданні інформації щодо закупівель приватними компаніями товарів військового та подвійного призначення.

Й завдяки додатково отриманій інформації оперативники та слідчі встановили, що приватні підприємці-організатори схеми закуповували продукцію державних оборонних підприємств для подальших незаконних поставок до Росії та інших країн.

Придбання військової продукції могло здійснюватися за сприяння працівників державних оборонних підприємств з порушеннями українського законодавства.

Задокументовано, що до країни-агресора учасники групи передавали деякі технології з виробництва української військової продукції.

За даними слідства, організатор протиправної оборудки — заступник директора одного з потужних російських підприємств, яке забезпечує продукцією військового призначення підрозділи російської армії та підприємства військово-промислового комплексу. Він має стійкі зв’язки з діючими та колишніми співробітниками ФСБ РФ.

Наразі про підозру у вчиненні замаху на контрабанду та порушення порядку здійснення міжнародних передач товарів, що підлягають державному експортному контролю, які вчинені у складі організованої злочинної групи, повідомлено організатору і трьом фігурантам кримінального провадження — посадовцям приватних компаній-постачальників.

Вирішується питання щодо кваліфікації дій інших учасників організованої злочинної групи, в тому числі — за ознаками злочину, передбаченого ст. 333 Кримінального кодексу України, що карається штрафом від ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян до позбавленням волі на строк до п’яти років.

Нагадаємо, як раніше повідомляла група ІС, у Борисполі затримали контрабанду товарів військового призначення на мільйон доларів.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на акаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу

загрузка...

Свежее

Коронавирус в Крыму: оккупанты разворачивают дополнительные койки для больных

Во временно оккупированном Российской Федерацией Крыму в больнице Симферополя разворачивают дополнительные койки для больных COVID-19. Об этом заявил так...