Прискорити інтеграцію з ЄС: євродепутати розробили нову стратегію для України

-

Читайте также

Президент Азербайджана распустил парламент: названы причины

Президент Азербайджана 5 декабря распустил парламент страны и назначил внеочередные выборы в Милли меджлис на 9 февраля. "Руководствуясь частью первой...

Парламент автономной области Испании признал Голодомор геноцидом: подробности

Парламент автономной испанской области Валенсия в четверг единогласно принял постановление, в котором осудил направленные на геноцид действия сталинского режима...

Завершена важная часть ремонта корабля Морской охраны Украины. ФОТО

На судоремонтном предприятии ООО «ПСК Сервис» завершена доковая часть ремонта корабля Морской охраны «Павел Державин» (BG 63). Об этом сообщает...

Депутати Європарламенту від Литви розробили стратегію для прискореної євроінтеграції з ЄС України, Грузії та Молдови. Нова ініціатива, яка отримала назву «Стратегія тріо 2030», має на меті «м’яку» трансформацію пострадянських країн та їх перетворення на успішні демократичні держави, зокрема, з урахуванням досвіду попередників з країн Східної Європи, головним стимулом для розвитку яких став процес розширення ЄС.

Таку ініціативу вони презентували 12 листопада в Брюсселі, пише «Укрінформ«.

Документ в ході дискусії «Наша стратегія для майбутнього «Східного партнерства» за участю депутатів Європейського парламенту, представників громадськості та політиків з країн-партнерів, представив голова парламентської асамблеї Euronest, литовець Андрюс Кубілюс.

Нове бачення передбачає започаткування так званого «процесу тріо» для країн, які мають з Євросоюзом угоди про асоціацію та зону вільної торгівлі, та відкриття перед цими країнами перспективи членства в ЄС.

«Європейський «процес тріо» має бути запропонований на наступні десять років для підтримки країн, які мають розвинуті відносини з ЄС у форматі асоціації та поглиблених та всеохоплюючих зон вільної торгівлі (Україна, Грузія і Молдова)», — йдеться у поширеній з цього приводу пояснювальній записці.

На думку авторів, така політика відповідатиме інтересам самого ЄС.

«Сьогодні ми перебуваємо у критичному пункті, коли маємо додати нові довгострокові інструменти до нашої стратегії, щоб допомогти народам провідної групи асоційованого з ЄС тріо зберегти мотивацію та імпульс до реформ протягом наступної декади до 2030 року», — йдеться у документі.

Головною новацією нової стратегії є не лише збереження принципу «більше за більше» у відносинах з ЄС, але й конкретизація зобов’язань самого Євросоюзу, який у відповідь на успіх у реформах має запропонувати країнам-партнерам інструменти для більш амбітної кінцевої мети європейської інтеграції.

«Процес тріо» фактично є повторенням так званої Берлінської ініціативи, ініційованої Німеччиною у 2014 році, та запропонованої країнам західних Балкан для прискорення процесів їх європейської інтеграції.

Програми розвитку в рамках «процесу тріо» можуть включати інструменти Європейського економічного простору для тіснішої інтеграції згаданих країн-партнерів у європейський ринок.

Як повідомляла група «ІС», уряди країн ЄС узгодили нові оборонні проекти.

Свежее

В США начали поиск нового «самолета Судного дня»

В ВВС США запустили программу по поиску вариантов замены воздушных командных пунктов Boeing E-4B. На сегодня есть четыре самолета Boeing E-4B, которые выполняют роль воздушных...

Жители Севастополя признали, что российские оккупанты — хуже фашистов. ПЕТИЦИЯ

Как сообщала ранее группа "ИС", в оккупированном РФ Севастополе под видом так называемой реконструкции производят варварский демонтаж объектов 19 века на улице Морской. По данным...

Это может быть интересно