Примусовий призов в Криму: прокуратура розслідує справу Ялтинського комісара

-

Читайте также

Прокуратура АР Крим повідомила про підозру колишньому заступнику Ялтинського міського військового комісаріату, а з 2015 року так званому «военному комиссару города Ялты Республики Крым» у вчиненні злочину, який полягає у примушуванні осіб служити в збройних силах держави — окупанта.

 Про це йдеться у повідомленні прокуратури АР Крим.

Досудовим розслідуванням встановлено, що вказана особа перебуваючи на посаді «военного комиссара города Ялты Республики Крым» і водночас будучи «заместителём председателя призывной комиссии», здійснював примусовий призов цивільного населення тимчасово окупованого півострову на строкову військову службу до Збройних сил Російської Федерації.

 «Протягом 2015-2019 років, окупаційна влада провела 9 незаконних призовів до лав ЗС РФ, в ході яких на строкову військову службу призвано близько 19 тисяч цивільних жителів Криму, які, в тому числі, використовуються для участі у воєнних операціях за межами РФ. Наразі триває чергова незаконна осіння кампанія.  За «ухилення від служби» окупанти масово переслідують кримчан, зокрема шляхом притягнення до відповідальності за кримінальним законодавством РФ, що передбачає реальне позбавлення волі», — зазначив прокурор АР Крим Ігор Поночовний.

Вказані дії окупаційної влади розслідуються прокуратурою автономії, як серйозні порушення міжнародного гуманітарного права, зокрема Женевської конвенції (IV) про захист цивільного населення під час війни від 12.08.1949 року.

Як повідомляла група «ІС», окупанти посилили «полювання» за кримчанами, які ухиляються від призову в армію РФ.

загрузка...

Свежее

Гібридна війна: Філарет прийняв у свою структуру розкольника із Греції

«Архієрейський собор «Української православної церкви Київського патріархату» на чолі з Філаретом прийняв рішення залучити в «УПЦ КП» розкольника з...