Прикордонники України пояснили, як реагуватимуть на відмітки «ДНР» в паспортах

-

Читайте также

У разі перетину КПВВ з боку тимчасово окупованих територій особи з “відміткою” незаконних збройних формувань у паспорті, прикордонники не вилучатимуть у такої людини документ, але повідомлять про ситуацію відповідні міністерства та відомства. Про це розповів помічник голови Держприкордонслужби України — прессекретар Андрій Демченко, пише «УНН».

“Ми проаналізували цю ситуацію. Поки що ми не фіксували, щоб у когось в паспортах були незрозумілі «помарки“, які б проставлялись на окупованій території. У той же час варто розуміти, що люди можуть бути заручниками такої ситуації, коли незаконні збройні формування або окупаційний російський режим планує робити щось подібне. Однак, це не робить паспорт технічно несправним чи підробним. Тому, у разі, якщо щось подібне буде відбуватись, ми не вилучатимемо у людей відповідні паспортні документи”, — сказав співрозмовник УНН.

Водночас, з його слів, у разі, якщо подібний документ буде виявлено, прикордонслужба буде інформувати взаємодіючі з нею міністерства і відомства, доводити до них ситуацію, аби в подальшому кожен за своєю компетенцією міг впливати на подібні випадки.

“Це і Міністерство з питань реінтеграції окупованих територій, і штаб ООС, оскільки наші підрозділи на цій території виконують завдання у складі ООС”, — додав Демченко.

Варто зазначити, раніше цього тижня Східна правозахисна група повідомила, що окупаційні адміністрації РФ і т.зв. “ДНР” хочуть викорінити наявність українських паспортів у жителів ОРДО.

“Якщо в ОРДО місцевий житель пред’являє паспорт громадянина України, скажімо в РАЦСі, при перетині так званого «внутрішнього кордону“ ОРДО й ОРЛО, то представники НЗФ «ДНР“ будуть ставити відмітки до паспорту громадянина України, що, своєю чергою, зробить український паспорт недійсним”, — йдеться у повідомленні правозахисників.

За інформацією їхніх джерел, це “пілотний проект в ОРДО, його мета — максимально примусити й мотивувати жителів ОРДО оформляти паспорти НЗФ «ДНР“ і РФ”.

Як повідомляла група «ІС», ватажок «ДНР» розпорядився використовувати паспорта України з відмітками окупантів.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на аккаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу.

загрузка...

Свежее

Дело «крымских диверсантов»: задержанного полковника ВСУ Швиденко оккупанты содержат в СИЗО Симферополя

Оккупанты содержат полковника Вооруженных сил Украины Сергея Швиденко в СИЗО Симферополя. Российские оккупационные власти обвиняют его в совершении диверсии. Об этом политзаключенный Иван Яцкин сказал...