Домой Новости Президент Польщі вшанував жертв Катинської трагедії і нагадав про російську агресію

Президент Польщі вшанував жертв Катинської трагедії і нагадав про російську агресію

Президент Польщі Анджей Дуда у 80-ту річницю Катинського злочину вшанував пам’ять польських офіцерів на території Національного історико-меморіального заповідника «Биківнянські могили» в Києві, пише «5 канал».

«Правда і пам’ять мусять тривати. Сьогодні на Польському воєнному цвинтарі в Биківні вшановую пам’ять замордованих 80 років тому НКВС 3435 польських в’язнів з українського Катинського списку, які загинули за вільну та суверенну Польщу», — йдеться в українськомовному дописі президента.

Як зазначає РАР, під час виступу у Биківні Дуда наголосив, що цей рік є знаковим з огляду на кілька річниць, які є важливими для поляків, а також для польсько-українських відносин.

«Нинішній рік через це 80-річчя є винятковим, але він є винятковим також завдяки 100-річчю великої перемоги у Варшавській битві в 1920 році спільно з нашими українськими братами, союзниками проти більшовиків”, — заявив Дуда.

Він підкреслив, що 100 років тому польські й українські солдати (військо УНР) пліч-о-пліч боролися, аби відбити радянську навалу — і їм це вдалося.

За словами Дуди, польські історики переконані у тому, що Катинський злочин – розстріл кількох десятків тисяч польських офіцерів – був помстою Йосипа Сталіна за поразку більшовиків під Варшавою в 1920 році.

Польський лідер звернув увагу, що у Биківні також поховані тисячі українців, яких убив радянський режим, аби «знищити український народ, а тих, хто залишиться, підкорити до статусу рабів».

Дуда також указав, що Росія відібрала в України Крим та окупувала частини Луганської і Донецької областей. Він зазначив, що спільним обов’язком є «повернення в Україні та Європі тих кордонів, які повинні тут бути», що відповідає міжнародному праву та справедливості.

Як повідомляла група «ІС», пранкер з РФ вчинив гібридну провокацію, подзвонивши президенту Польщі.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на аккаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу.