Прем’єр Польщі закликав конфісковувати російські активи для відбудови України

-

Читайте также

Російські активи за кордоном потрібно не лише заморозити, але й пустити на відбудову України. Для перемоги над росією треба збудувати нову архітектуру безпеки. Про це під час міжнародної конференції “Європа-Польща-Україна. Відбудова разом” заявив у середу у Варшаві прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький, пише «Укрінформ».

Як зазначив глава польського уряду, для перемоги над агресивною росією потрібно збудувати нову архітектуру безпеки.

“Ця архітектура безпеки має використовувати зовсім іншу парадигму у сфері енергетики, економіки, торгівлі та фінансового співробітництва”, — заявив Моравецький.

Він підкреслив: не можна ховатися від російських загроз, а також не помічати російського капіталу. Відтак Польща підтримує не лише замороження російського капіталу, але і його конфіскацію і призначення на відбудову України, в якій візьмуть участь і польські підприємці.

Прем’єр Польщі зазначив, що уряд країни підтримує активне залучення польського бізнесу у відбудову України.

“В межах нової архітектури безпеки ми подбаємо про те, щоб Польща та польські підприємці, які як були на першій лінії допомоги Україні в її найважчі моменти, які ще не закінчилися, так і щоб після завершення війни Польща та польські підприємці були серед тих, хто відбудовуватиме Україну відповідно до нового, великого плану Маршалла”,- заявив Моравецький.

Він додав, що потрібно також зберегти позитивну енергію у питанні інтеграції України до ЄС. А також нагадав, що Київ отримав статус кандидата на членство у Спільноті, зокрема, і завдяки рішучим діям Варшави.

Під час конференції міністр розвитку і технологій Польщі Вальдемар Буда нагадав, що 1,2 тис. польських компаній подали заявки до Польської агенції інвестицій і торгівлі щодо бажання взяти участь у відновленні України. Він висловив переконання, що хоч і бізнес інших країн, зокрема США і Німеччини, хотітиме активно брати участь у відновленні України, але участь польських компаній буде основною в цьому процесі.

Як повідомляла група «ІС», Фінляндія прагне допомагати у відбудові Чернігівщини.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на акаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter, а також на наш канал в Telegram. Разом до Перемоги!

Свежее

Німеччина надала новий пакет військової допомоги: що отримають ЗСУ

Німеччина надала новий пакет допомоги для ЗСУ. До нього зокрема зенітні установки Gepard. Відповідно до повідомлення пресслужби уряду Німеччини, найближчим...