Права людини в окупованому Криму: МЗС виступило із заявою

-

Читайте также

МЗС України вітає ухвалення Комітетом міністрів Ради Європи 11 травня 2021 року ініційованого Україною рішення «Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь (Україна)». Про це йдеться у повідомленні пресслужби МЗС України.

Документ засуджує окупацію півострова Російською Федерацією, що підриває норми міжнародного права й принципи Ради Європи, та констатує суттєве порушення нею як державою-окупантом прав людини в Криму.

Комітет міністрів Ради Європи  вкотре підтвердив незмінність позиції стосовно підтримки незалежності й суверенітету нашої держави та закликав Російську Федерацію відновити територіальну цілісність України у її міжнародно визнаних кордонах.  

Ухвалення зазначеного рішення підтвердило, що питання Криму і надалі перебуватиме у центрі посиленої уваги Комітету міністрів – головного керівного органу цієї Організації.   

Серед іншого, у рішенні КМ РЄ міститься заклик до Російської Федерації звільнити усіх незаконно утримуваних громадян України, а також зняти незаконну заборону на діяльність Меджлісу кримськотатарського народу.  

Важливим стало звернення до Комісара Ради Європи з прав людини здійснювати на постійній основі моніторинг ситуації на півострові. Рішенням передбачено також представлення Генеральним секретарем Ради Європи на розгляд Комітету міністрів, щонайменше раз на рік, доповідей щодо ситуації на окупованому півострові.    

У цьому контексті принциповою залишається позиція щодо надання Росією повного та безперешкодного доступу до території окупованого Криму правозахисним механізмам Ради Європи для здійснення ними моніторингової діяльності відповідно до норм міжнародного права і поваги до суверенітету і територіальної цілісності нашої держави з належним урахуванням українського законодавства та статусу Криму як тимчасово окупованої території України. 

Це рішення стало вже другим комплексним документом Комітету міністрів РЄ, що  присвячений виключно кримській проблематиці.   

Ухвалений документ посилює політику міжнародної спільноти щодо невизнання спроби анексії Криму та сприятиме, зокрема, реалізації української ініціативи зі створення Кримської платформи, а у перспективі — деокупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополь. 

Україна вдячна країнам, які підтримали рішення, що стало суттєвим внеском Ради Європи у забезпечення демократичної безпеки та стабільності на європейському континенті, а також захист засадничих цінностей та принципів цієї Організації — захисту прав людини, демократії та верховенства права.

Нагадаємо, як повідомляла група ІС, раніше генсек ООН опублікував доповідь про права людини у окупованому Криму.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на аккаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу.

загрузка...

Свежее

На травмоопасной детской площадке в Керчи оккупанты вместо ремонта повесили номера экстренных служб

Состояние детской площадки в микрорайоне «7 ветров» города Керчь во временно оккупированном РФ украинском полуострове Крым, вызывает у родителей...