Повені в окупованих Керчі та Ялті: експерт розповів про передумови та наслідки

-

Читайте также

Повені в тимчасово окупованих Російською Федерацією українських містах Керч та Ялта мають спільну причину та окремі додані фактори, які істотно погіршили ситуацію. Окупанти з 2014 року не займалися розчищенням русел центральних річок обох кримських міст, які щільно заросли чагарником та деревами.

Бездіяли вони як із загальної недбалості, так і тому, що ці річки, на думку росіян, тепер «федеральна власність», «згідно Водного кодексу РФ». А тому «місцева влада» на таке «не може витрачати ресурс». Ну, і зовнішній вигляд цих річок був для немісцевої «влади» зовсім «безпечним», пише на своїй сторінці у Facebook доктор юридичних наук Борис Бабін.

Як не дивно, при цьому феноменальні федеральні кошти окупантами «освоювалися» у 2018-2020 роках на впорядкуванні водостоку, прикладом, нижньої течії річки Кача. Яке не впливало, по суті, ні на що — ані на повені, ані на водозбереження. Суто на добробут залучених «чиновників»

Для Керчі другою, кумулюючою, причиною колапсу став прорив водою земляних гребель за містом у верхівях тієї самої річки Мелек-Чешме. За цими греблями некілька років ніхто не наглядав, а з 2018 року частину з них узагалі було зруйновано через будівництво окупантами залізничної гілки із Керченського мосту до станції Багерове.

Тому наразі спрацював «ефект доміно» і повенева хвиля, прорвавши одну з гребель, що залишилася, знесла решту та пішла у центр міста.

Для Ялти другою причиною колапсу стала забудова за останні роки передмість над об’їзною, у долинах Учан-Су та Дерекойки, «елітним житлом» без будь-яких розрахунків щодо відведення води із цього бетонного гетто.

Тепер, скоріш за все, русла цих річок почистять. Та з найближчих наслідків потопу можно спрогнозувати не дуже значний оплеск інфекцій, включно із холерою, вимитих наразі з могільників у море. Бо там є що вимивати. Це буде на піці — десь через пару тижнів, як потепліє.

Саме ж для Ялти наслідки можуть бути довгозначущими, бо нинішній колапс та розмив прибережних шарів грунту неминуче призведе до зсувів.

Також нинішній душ із двохмісячних норм опадів означатиме, що до осені для Севастополя, Південного берегу Криму та частини Центрального Криму водних ресурсів має вистачити. Водна криза буде тривати у Феодосії, Керчі та на півночі півострову.

Ну, а сміятися із працівників «кримського міністерства надзвичайних ситуацій», які пливли за човном Діда Мазая Аксьонова у Керчі, все ж, не варто. Нагадаю, що їх багаторічний керманич, «кримський міністр усього надзвичайного» у 2020 році «не поділився» із власних оборудок. Які зокрема стосувалися й протиповеневих робіт. Після чого «міністр» перед новорічними святами та в стані «втрати свідомості» був госпіталізований у «військовий шпиталь», де швидко помер «від ускладнень коронавірусу».

«АРК» тоді прогнозувала, що такий цікавий гамбіт був спрямованим конкуруючим кланом проти Аксьонова. Але наразі пліткують, що згоду на «трагічну загибель від жахливого вірусу» свого підлеглого у гауляйтера Криму ФСБ таки завчасно отримало.

Якщо таке про свого померлого «міністра» знати — то не лише за човником плитимеш, але й на руках добами ходитимеш — лише б до шпиталю не потрапити….

Картинку маленької повені з Євпаторії додаю для пригортання уваги. Там також окупантами через «будівництво набережної» було знищено ливневі системи, але через те, що місто тотально горизонтальне, такої великої повені, як в Ялті чи Керчі фізично статися там наразі не могло.

До речі, такий жахливий стан даху та мінаретів Джума-Джамі, як на фотці, я бачу уперше в житті. Також мабуть тепер «об’єкт федерального значення», де не можна дах чинити та навіть підфарбувати стіни без відкату в Москву…


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на аккаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу.

загрузка...

Свежее

Между Сербией и Косово разгорается новый конфликт: как Москва садит ГРУши на Балканах

Вооруженные силы Сербии 23 сентября повысили боевую готовность в двух округах на границе с Косово. Глава сербского минобороны Небойша...