Потрібен новий ленд-ліз: експерт про посилення співпраці України та США у протистоянні з РФ

-

Читайте также

Сильна Україна потребує сильних Збройних сил. Це дорого – утримувати такі Збройні сили, тому новий ленд-ліз може бути відповіддю на те, як ЗСУ можуть забезпечити свою боєздатність. Про це сказав президент The Potomac Foundation Філіп Карбер в інтерв’ю «Укрінформ».

«У зв’язку з агресивною поведінкою РФ у регіоні, особливо з тим, що стосується мілітаризації Чорноморського регіону, США та НАТО потребують присутності Повітряних сил у цьому регіоні. І з цієї точки зору українські бази, аеродроми, які використовуються Повітряними силами ЗС України, є вкрай важливими для такої повітряної присутності. Особливо у зв’язку з прикрим розвитком подій у Білорусі, коли ми розуміємо, що Білорусь стає частиною РФ, і відтак – російським кинджалом, спрямованим у серце Варшави. Сполучені Штати потребують також військово-повітряної присутності на протяжності всього кордону щонайменше для того, щоб здійснювати постійний моніторинг ситуації й мати можливості для раннього виявлення і попередження військових загроз», — зазначив він.

За словами аналітика, мова йде не про постійне розміщення американських військових баз на території України. Радше про те, що українська військово-повітряна інфраструктура має бути розвинена і здатна приймати при потребі літаки американських Збройних сил, у тому числі для проведення тимчасових польотів з метою проведення повітряної розвідки, оцінки ситуації. По суті те, що Україна може запропонувати – це використання Сполученими Штатами повітряного простору України та інфраструктури ВПС ЗСУ для такого спільного патрулювання.

«Насправді зараз ВПС США проводять заміну значної кількості літаків, якими вони послуговуються, і відповідно йде їх заміна на більш нові моделі. У результаті цієї заміни велика кількість літаків з достатньою кількістю льотних годин, які знаходяться в чудовому технічному стані, будуть відправлені на консервацію. Це стосується F-15 (McDonnell Douglas F-15 Eagle – ред.), F-16 (General Dynamics F-16 Fighting Falcon – ред.), А-10 (Fairchild-Republic A-10 Thunderbolt II – ред.), бойових вертольотів АН-64 (McDonnell Douglas AH-64 Apache,«Апач» – ред.). Власне в цьому би мала полягати ідея такого співробітництва. Тобто США замість того, щоб відправляти ці літаки та гелікоптери на консервацію, мали б запропонувати їх в обмін на використання інфраструктури ВПС ЗСУ і повітряного простору України», — акцентував Карбер.

Крім того, на його думку, Україні потрібна також протиракетна оборона і система «Петріот».

«На жаль, ви не можете собі їх дозволити, це дорога система, але якщо у США з’являються потенційні можливості для використання інфраструктури Повітряних сил ЗС України, тоді виникає потреба у захисті такої інфраструктури. В такому випадку США могли б забезпечити такий протиракетний захист», — зазначив він.

Як повідомляла група «ІС», Україна отримала від США військову допомогу на $25 млн.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на аккаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу.

загрузка...

Свежее

Украина не выполняет «Минские соглашения»: многолетняя манипуляция гибридных СМИ и ее несостоятельность

Мы очень часто можем слышать от разного рода экспертов, политологов, политиков и прочих интересных персонажей, которые даже могут изъясняться...