Політв’язень Матюшенко перебуває в ОРДО у критичному стані: заява Денісової

-

Читайте также

Стан здоров’я політв’язня Валерія Матюшенка, який перебуває у в’язниці російських терористів «ДНР», є критичним. Про це заявила Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова у своєму Telegram-каналі.

Наразі Матюшенко незаконно утримується органами окупаційної адміністрації РФ на тимчасово окупованій території Донецької області у Макіївській виправній колонії №32.

Денісова заявила, що згідно з медичним висновком за протоколом ультразвукової діагностики щитовидної залози Матюшенко має ознаки дифузно-осередкових змін щитовидної залози та глибоку шийну лімфадопатію з обох боків. Зволікання з кваліфікованим лікуванням може призвести до онкологічного новоутворення.

За її словами, згідно з рекомендаціями лікаря, медобстеження з залученням кваліфікованих фахівців має відбуватися кожні три місяці. Політв’язень потребує постійного медикаментозного забезпечення.

Також Матюшенко має вроджене генетичне захворювання – синдром Туретта, що характеризується підсвідомими постійними скороченнями м’язів. Після перенесених тортур, його стан погіршився, інтервал між нервовими тиками становить лише кілька секунд, що призводить до морального та фізичного виснаження.

Денісова заявила, що у Матюшенка стався напад: вузол, що утворився в пахвинній зоні внаслідок важких робіт протягом десяти місяців у в’язниці Ізоляція, виявився паховою грижею, що спричинило защемлення кишечника.

«Без оперативного втручання, защемлення може призвести до летального наслідку. В умовах виправної колонії вчасно надати потрібну меддопомогу неможливо», — написала вона.

Підприємець та музикант Валерій Матюшенко потрапив у полон терористів у липні та 2017 у Кальміуському. Окупаційний суд засудив його до десяти років ув’язнення за нібито «шпигунство» на користь України.

Нагадаємо, як повідомляла група ІС, раніше ФСБ намагалася виманити до окупованого Криму родичів політв’язня Єсипенка.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на аккаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу.

Свежее

В Туреччині провели успішний тест безпілотного винищувача з українськими двигунами. ВІДЕО

Компанія Baykar провела останній тест безпілотного винищувача Kızılelma з українськими двигунами перед першим повноцінним польотом. Про це повідомив технічний...