«Подолання розколу силою – це звичайна практика у православних державах» — священник УПЦ МП

-

Читайте также

Священник УПЦ МП Михайло Питницький заявив, що Україна має подолати розкол двох церков в державі і що така практика постійно застосовувалась впродовж всієї історії православ’я. Про це повідомляє «Духовний Фронт України».

«Подолання розколу силою – це звичайна практика у православних державах. Так було з часів Костянтина Великого, так було й у 20 столітті, так буде й надалі. Тільки якщо Костянтин Великий скликав собор і рішення собору було обов’язковим для всіх (хто був проти, тих репресували), то в 20-му столітті держава приймає політичну ту позицію, яка вигідна державі, а це завжди національна церква», – написав священник УПЦ МП на своїй сторінці у Facebook.

Він додав, що доля православної церкви в Україні буде такою самою, як і доля Болгарської церкви.

«Болгарська церква відокремилася від Візантійського патріархату, оскільки хотіла своєї незалежності. Усі, хто був проти цього відділення, пішли з арени історії. Коли в 90-х роках у Болгарській церкві був розкол, то він ніяк не міг наважитися, доки не втрутилася держава і силою не подолала цей розкол», – йдеться в дописі священника УПЦ МП.

«Державі вигідно мати одну церкву, яка повністю підтримуватиме незалежність держави, мову, цілісність, самобутність і так далі. Цей шлях пройшли православні церкви у Болгарії, Греції, Сербії. Цим шляхом зараз церква в Північній Македонії, Молдові, на цей шлях стане і церква в Україні, і це неминуче», – пояснив отець Михайло.

Нагадаємо, як повідомляла група ІС, російські пропагандисти і священники в ОРДЛО нервово відреагували на Собор УПЦ МП.

Свежее

Рух “Жовта Стрічка” продовжує спротив ворогам в Енергодарі. ФОТО

Активістів «Жовтої Стрічки» в Енергодарі не зупинить ніякий ворог! Мешканці міста показують свою хоробрість, розповсюджуючи стрічки та патріотичні плакати. Про...