Підтримка Кримської платформи з боку США є запорукою її успіху: заява МЗС України

-

Читайте также

Перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова провела відеозустріч із заступницею Державного секретаря США з питань демократії, прав людини та праці Карою МакДональд у рамках її віртуального візиту до України. Про це йдеться у повідомленні на сайті МЗС України.

Еміне Джапарова поінформувала співрозмовницю про загострення безпекової ситуації на сході України, в тимчасово окупованому Криму та прилеглих акваторіях, нарощування російських військ вздовж українського кордону, а також про оголошення Росією про закриття з наступного тижня до жовтня 2021 року частини акваторій Чорного моря в напрямку Керченської протоки для військових кораблів та державних суден інших країн під приводом військових навчань.

Перша заступниця міністра повідомила про триваюче погіршення ситуації з правами людини на тимчасово окупованій території АР Крим та м. Севастополь, зокрема про грубі порушення прав людини, згортання свободи слова, утиски релігійних свобод, свободи мирних зібрань та асоціації, та системні переслідування тих, хто виступає проти окупації, правозахисних активістів та журналістів.

Еміне Джапарова привернула увагу американської сторони до указу президента РФ №201 як чергового кроку Росії, який позбавив українців права на володіння землею на території тимчасово окупованого Криму.

Перша заступниця міністра наголосила на важливості підвищення ефективності відповіді міжнародної спільноти на окупацію Криму та інші порушення норм та принципів міжнародного права. Зокрема, було наголошено на важливості запуску Кримської платформи як одного з інструментів деокупації Криму у ході установчого Саміту у Києві 23 серпня. «Росія докладає усіх зусиль для зриву цієї ініціативи України. Однією із цілей останньої ескалації Росією ситуації вздовж кордону з Україною та в Азово-Чорноморській акваторії є саме дискредитація Кримської платформи», — зазначила Еміне Джапарова.

Зі свого боку, заступниця Державного секретаря США підтвердила незмінність підтримки незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України в її міжнародно визнаних кордонах та наголосила на заходах, які вживаються США у цьому зв’язку, в тому числі у співпраці з партнерами в рамках G7 та НАТО, у відповідь на ескалацію ситуації з боку РФ.

Кара МакДональд підтвердила розуміння важливості саміту Кримської платформи та плани США забезпечити участь у саміті на високому політичному рівні.

Еміне Джапарова подякувала американській стороні за увагу до ситуації з правами людини в Криму, зокрема за запровадження додаткових санкцій в контексті окупації Криму. «Політико-дипломатичний шлях деокупації Криму передбачає декілька інструментів, серед яких є санкційний тиск. США є однією з провідних держав, яка використовує цей механізм. Кримська платформа має на меті консолідацію міжнародних зусиль, де підтримка США буде запорукою успіху цієї ініціативи», — зазначила перша заступниця міністра.

Нагадаємо, як повідомляла група ІС, на саміті Кримської платформи США будуть представлені на високому рівні.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на аккаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу.

загрузка...

Свежее

«Ветеранам деньги не нужны»: как власти в РФ на самом относятся к участникам Второй мировой

В России отгремели военные парады, а скандалы вследствие пренебрежительного отношения российских властей к ветеранам Великой Отечественной войны будут греметь...