Під час стягування військ РФ на кордонах з Україною спостерігалося зростання кібератак — СБУ

-

Читайте также

СБУ фіксувала зростання кібератак під час посилення концентрації військ РФ на кордонах з Україною, заявив начальник управління Департаменту кібербезпеки СБУ Ілля Вітюк під час форуму «Україна 30. Безпека країни» в четвер, 13 травня, у Києві, передає Інтерфакс-Україна.

«Відповідаючи на запитання, чи зростала кількість кібератак під час накопичення військ поблизу кордонів України — так, справді, ми фіксували таке зростання», — повідомив Вітюк.

Загалом, за його словами, за 2021 рік СБУ запобігла понад 600 кібератакам і кіберінцидентам. Водночас він зазначив, що такі цифри мало про що говорять, оскільки навіть одна кібератака може завдати непоправної шкоди.

Начальник управління зазначив, що однозначно можна говорити, що ключовою вимогою є посилення системи протидії кіберзагрозам. За його словами, здійснюється активна робота в нормативно-правовому руслі, яка дасть змогу «створити чітку дорожню карту», зокрема персоніфікувати відповідальність за такі злочини.

Крім того, Вітюк відзначив високий рівень взаємодії з протидії кіберзагрозам усіх служб країни, які задіяні в цьому. Він також наголосив, що вдалося налагодити системну роботу з протидії кіберзагрозам і в частині фінансового та матеріального забезпечення, і в частині належної підготовки кадрів.

Як повідомляла група ІС, кіберфахівці СБУ не дали спецслужбам РФ здійснити потужну вірусну атаку на держоргани України. Російські куратори діяли через завербованого українського хакера, який мав надіслати українським посадовцям замаскований файл зі шпигунським програмним забезпеченням.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на акаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу

загрузка...

Свежее

Кризис в Беларуси: крупнейшая компания Новой Зеландии прекращает контакты с «Беларуськалием»

Новая Зеландия отказывается от калия из Беларуси после витка небывалого насилия против мирных граждан. Сельскохозяйственный компания Ravensdown, поставляющая около половины...