Під час акцій непокори в ОРЛО зникли семеро шахтарів — правозахисники

-

Читайте также

Східна правозахисна група анонсувала вихід великого звіту про протести на окупованих територіях за всі роки від початку конфлікту. Виконавча директорка групи Віра Ястребова озвучила деякі тези цього звіту, повідомляє «Громадське радіо».

«Масові протести були зафіксовані у так званій «ЛНР» влітку 2020 року, коли Луганська повиходили з солідарності, бо ситуація була вкрай важка. Люди розуміли, що їх черговий раз дурять і заробітної плати вони не отримають, тоді інстинкт самозбереження відійшов на другий план, бо не закриті базові потреби людей», — сказала вона.

За її словами, правове поле там не діє і виходити на якісь відкриті протести — небезпечно для життя і здоров’я не тільки учасників заходів, а навіть їхніх близьких, рідних, друзів. Про свободу волевиявлення та право на мирне зібрання там не йдеться. Робляться дуже красиві картинки, які використовуються ЗМІ нібито для того, щоби демонструвати в інформаційному полі, що все дуже добре і вони знають, куди рухаються — підґрунтя для пропаганди.

«Ми фіксували неодноразово соціальні катастрофи, які відбувались на тимчасово непідконтрольних територіях. Наприклад, містечко яке постраждало через підземні поштовхи і житло людей руйнувалось. Вони не мали змоги кудись переїхати, їх домівки перебували у жахливому стані, аварійному. Коли ти стоїш на крайній межі, то розумієш, що тільки відкритим якимось протестом, виступом можеш тиснути на тих, хто називає себе владою. Люди дійсно йшли тоді на ці кроки», — каже Ястребова.

У звіті правозахисники показали рівень соціально-економічної напруженості, рівень відчаю і об’єктивно по конкретних кейсах, де були протести.

«Пропаганда Російської федерації працює таким чином, що вони в інформаційному полі роблять стільки вкидів, що якщо ми зі свого боку не будемо фіксувати, що на нашій батьківщині відбувається зараз, то ми потім не зможемо апелювати до фактів. Це не про альтернативу пропаганди, а більше про фіксацію тих подій, з якими стикалися люди, які мешкають на непідконтрольних територіях», — сказала вона.

За її словами, доля сімох зниклих під час шахтарських страйків на окупованій частині Луганщини невідома.

«Заяви про зникнення прийняли, але нічого не роблять. Це такий спосіб, щоб людина сподівалась знайти своїх рідних живими. Ми розуміємо з досвіду, що на жаль це дуже мало вірогідно», — констатувала правозахисник.

Як повідомляла група «ІС», у «ЛНР» зафіксовано зростання протестних настроїв проти влади.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на аккаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу.

загрузка...

Свежее

Льотчики тактичної авіації ПС ЗСУ провели льотну зміну в складних умовах. ФОТО

Вдень та вночі в складних та простих метеорологічних умовах відбувалась льотна зміна Севастопольської бригади тактичної авіації імені Олександра Покришкіна. Польоти...