Під час акцій непокори в ОРЛО зникли семеро шахтарів — правозахисники

-

Читайте также

На Галичині з’явиться новий храм ПЦУ: подробиці

Архієпископ Тернопільський і Кременецький Нестор звершив освячення та закладення наріжного каменя храму на честь 12-ти апостолів, інформує прес-служба Тернопольскої...

В ЕС активизировались работы по созданию «танка будущего»: когда появится новинка

Германия и Франция согласовали выплаты в размере € 200 млн на работы, которые пройдут в 2021 году, для создания...

Европейские политики «двойного» назначения в рамках карабахского конфликта

При вторжении Российской Федерации в Украину в 2014 году и в дальнейшем, на протяжении последующих лет конфликта, многие украинцы...

Східна правозахисна група анонсувала вихід великого звіту про протести на окупованих територіях за всі роки від початку конфлікту. Виконавча директорка групи Віра Ястребова озвучила деякі тези цього звіту, повідомляє «Громадське радіо».

«Масові протести були зафіксовані у так званій «ЛНР» влітку 2020 року, коли Луганська повиходили з солідарності, бо ситуація була вкрай важка. Люди розуміли, що їх черговий раз дурять і заробітної плати вони не отримають, тоді інстинкт самозбереження відійшов на другий план, бо не закриті базові потреби людей», — сказала вона.

За її словами, правове поле там не діє і виходити на якісь відкриті протести — небезпечно для життя і здоров’я не тільки учасників заходів, а навіть їхніх близьких, рідних, друзів. Про свободу волевиявлення та право на мирне зібрання там не йдеться. Робляться дуже красиві картинки, які використовуються ЗМІ нібито для того, щоби демонструвати в інформаційному полі, що все дуже добре і вони знають, куди рухаються — підґрунтя для пропаганди.

«Ми фіксували неодноразово соціальні катастрофи, які відбувались на тимчасово непідконтрольних територіях. Наприклад, містечко яке постраждало через підземні поштовхи і житло людей руйнувалось. Вони не мали змоги кудись переїхати, їх домівки перебували у жахливому стані, аварійному. Коли ти стоїш на крайній межі, то розумієш, що тільки відкритим якимось протестом, виступом можеш тиснути на тих, хто називає себе владою. Люди дійсно йшли тоді на ці кроки», — каже Ястребова.

У звіті правозахисники показали рівень соціально-економічної напруженості, рівень відчаю і об’єктивно по конкретних кейсах, де були протести.

«Пропаганда Російської федерації працює таким чином, що вони в інформаційному полі роблять стільки вкидів, що якщо ми зі свого боку не будемо фіксувати, що на нашій батьківщині відбувається зараз, то ми потім не зможемо апелювати до фактів. Це не про альтернативу пропаганди, а більше про фіксацію тих подій, з якими стикалися люди, які мешкають на непідконтрольних територіях», — сказала вона.

За її словами, доля сімох зниклих під час шахтарських страйків на окупованій частині Луганщини невідома.

«Заяви про зникнення прийняли, але нічого не роблять. Це такий спосіб, щоб людина сподівалась знайти своїх рідних живими. Ми розуміємо з досвіду, що на жаль це дуже мало вірогідно», — констатувала правозахисник.

Як повідомляла група «ІС», у «ЛНР» зафіксовано зростання протестних настроїв проти влади.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на аккаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу.

загрузка...

Свежее

Будни тюрьмы народов: движение жителей Москвы будут отслеживать через смартфоны

В Российской Федерации будут отслеживать движение жителей Москвы с помощью их смартфонов. Власти будут собирать данные с гаджетов граждан,...

Сотрудников «Аэрофлота» обвинили в контрабанде краденной в США техники: подробности  

В США обвинили банду из десяти человек в контрабанде техники компании Apple с помощью курьеров. Некоторые из них являются сотрудниками российской авиакомпании "Аэрофлот", пишет...

«Вредные отходы»: США выбросили аппараты ИВЛ «от России с любовью»

Российские аппараты искусственной вентиляции легких, которые были переданы США в рамках пропагандистской кампании, Федеральное агентство по чрезвычайным ситуациям США (FEMA) выбросило как "вредные отходы"....