На території церкви в с.Малинськ Березнівського району Рівненської обл. майже 60 представників релігійних громад вступили в бійку. Постраждали 11 осіб — відкрито 12 кримінальних проваджень, повідомляє місцева поліція.

«Черговий інцидент між представниками двох релігійних громад виник учора, 3 вересня, на території церкви в селі Малинськ. Повідомлення про конфлікт з невідомими особами, які зрізали замки на дверях храму, намагаються винести звідти речі і отримання тілесних ушкоджень місцевими жителями в поліцію почали надходити з 7:30», — повідомляє прес-служба поліції Рівненської області в середу.

Представники парафіяльної ради Петро-Павлівського приходу Рівненської єпархії ПЦУ зрізали замки на вхідних дверях храму і проникли всередину для проведення богослужіння.

«Це призвело до чергового конфлікту між представниками релігійних громад, відносини між якими загострилися ще навесні цього року. Суперечка біля церкви між майже 60 особами переросла в бійку, під час якої тілесні ушкодження у вигляді забоїв отримали 11 місцевих жителів», — поінформували в поліції.

В рамках досудового розслідування у кримінальному провадженні за ст.356 Кримінального кодексу України (самоправство) слідчі Березнівського відділення поліції вилучили документи, які, за словами представників Петро-Павлівського приходу Рівненської єпархії ПЦУ, підтверджують їх право власності на храм.

«Крім того, за 11 фактами завданих умисних легких тілесних ушкоджень відомості внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за попередньою кваліфікацією ч.1 ст.125 КК України. Слідчі дії тривають», — підсумували в поліції.

Як повідомляють рівненські ЗМІ, конфлікт в с. Малинськ стався між прихильниками ПЦУ і «УПЦ (МП)», після того як перші заявили, що священик побив двох прихожан.

Раніше стало відомо про те, що у Дніпрі не вистачає коштів на зведення дзвіниці храму ПЦУ.