Парламент Латвії розгляне законопроєкт про незалежну від РПЦ Автокефальну Латвійську Православну Церкву

-

Читайте также

Президент Латвії Егілс Левітс вніс на розгляд Сейму законопроєкт щодо поправок до закону про Латвійську Православну Церкву. Зміни в законодавстві передбачають самостійний та незалежний статус церкви. Про це йдеться у повідомленні видання Delfi.

Згідно з повідомленням, поправки до закону було підготовлено у співпраці з міністром юстиції Янісом Бордансом.

“Коли закон набуде чинності, буде виключено будь-який вплив чи владу московського патріархату над нашою Православною Церквою. Відмова від будь-яких зв’язків із московським патріархом – це суттєве питання для наших православних, всього латвійського суспільства та національної безпеки”, – заявив Егілс Левітс.

Підготовлений законопроект сьогодні вранці обговорювався зі спікером Сейму Інарою Мурнієце та керівниками всіх фракцій Сейму. Латвійську православну церкву також поінформували про законопроєкт.

В даний час ЛПЦ діє при московському патріархаті, який підтримує правлячий у росії режим та війну проти України. За словами Левітса, запропонований ним закон відновить історичний статус ЛПЦ та виключить будь-яку владу московського патріарха над Церквою у Латвії.

“Прийняттям поправок до закону Латвійська держава визнає, що Латвійська Православна Церква є повністю самостійною та незалежною (автокефальною) Церквою. Вона не залежить від влади будь-якої іншої Церкви за межами Латвії”, – йдеться у заяві президента.

Як зазначив Левітс, у “незалежній, демократичній та правовій Латвійській державі нашим православним потрібна своя самостійна та незалежна Церква”.

Він зазначив, що законопроект обговорили з усіма компетентними державними установами на засіданні Ради з національної безпеки. Про нього поінформували комісію з національної безпеки та комісію з прав людини та зв’язків із громадськістю Сейму, які відповідатимуть за подальшу роботу з цим законопроектом.

У Латвії діє також Латвійська Автономна Православна Церква (ЛАПЦ) Константинопольського Патріархату.

Нагадаємо, як повідомляла група ІС, священники-окупанти рпц співпрацюють із загарбниками на Харківщині.

Свежее

На Харківщині підприємець під час окупації організовував вивезення зерна до рф

Харківська обласна прокуратура повідомила про те, що місцевому підприємцю оголосили підозру у колабораціонізмі. "За процесуального керівництва Куп’янської окружної прокуратури Харківської...