Озброєння для ЗСУ: виробник відновив випробування вітчизняної САУ «Богдана»

-

Читайте также

На державному випробувальному полігоні «Алібей», що в Одеській області, чотири дні триватимуть бойові стрільби нової вітчизняної 155-мм самохідної гаубиці «Богдана». Стрільби відбуваються з 20 по 23 жовтня у рамках продовження другого етапу стрільбової частини попередніх випробувань дослідного зразка виробу «Богдана», повідомляє «ukrmilitary».

Нагадаємо, що вітчизняна САУ повернулась до випробувань у квітні цього року та вже зробила понад півсотні пострілів на миколаїівському полігоні «Широкий лан».

Попередні випробування полягають в оцінці реальних можливостей гаубиці та відповідності їх визначеним вимогам. Вони є необхідною умовою для проведення державних випробувань, після яких можливе прийняття зразка на озброєння та розгортання серійного виробництва.

Раніше, у грудні 2020 року, Міноборони повідомило про виконання контракту чеською компанією Excalibur Army на постачання великої партії 155-мм боєприпасів для проведення випробувань САУ «Богдана». Це практичні боєприпаси, а також далекобійні уламково-фугасні снаряди з поліпшеною аеродинамікою і ведучим паском HE ERFB-ВВ.

Зазначимо, що випробування гаубиці були заблоковані понад рік.

Головний виконавець дослідно-конструкторської роботи – ПрАТ «Краматорський завод важкого верстатобудування» (КЗВВ) звинувачував Міністерство оборони, яке на нього переклало закупівлю снарядів для випробувань.

Міноборони ж звинувачувало КЗВВ у не виконанні зобов’язань на етапі попередніх випробувань. Є кілька рішень судів. Зокрема рішенням Господарського суду Києва по справі № 910/10322/19, терміни держвипробувань були перенесені на друге півріччя 2021 року.

У грудні 2020 року мали підписати додаткову угоду, яка розблокує подальші випробування гаубиці. Завод тоді заявив про готовність приступити до продовження попередніх випробувань відразу після продовження терміну дії контракту.

На той час, за словами представників заводу, «Богдана» встигла здійснити сім пострілів, з яких два – гідропостріли, два – холості та три постріли інертними снарядами.

Нагадаємо, що на початку травня на рівненському полігоні в інтересах ЗС України пройшла випробування чеська 152-мм самохідна гаубиця Dana-M2. Під час випробувань іноземна САУ пройшла 18 перевірок, включно з ходовими та вогневими випробуваннями.

Також у Міністерстві оборони розглядають можливість закупівлі польських 155-мм САУ Krab з перспективою налагодити виробництво вітчизняних самохідних гаубиць на гусеничному ходу. Вони мають замінити в ЗСУ радянські САУ 2С1 «Гвоздика» та 2С3 «Акація».

Водночас артилерійські системи 2А36 «Гіацинт-Б», 2А65 «Мста-Б», 2С19 «Мста-С», 2С5 «Гіацинт-С» поступово мають замінити на 155-мм самохідні гаубиці на колісному шасі, – поінформува наприкінці 2020 року начальник ракетних військ та артилерії ЗС України.

Як повідомляла група «ІС», українська компанія випробовує власний снаряд до САУ «Богдана».


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на аккаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу.

загрузка...

Свежее

В Турции разработали дрон-бомбардировщик. ВИДЕО

В Турции вооружили дроны Cargo-150 системами для сброса 81-мм минометных боеприпасов. Об этом сообщает турецкий институт исследований и оборонной...