Організаторам псевдореферендуму на Донеччині та Луганщині повідомили про підозру

-

Читайте также

СБУ встановила та зібрала вичерпну доказову базу на організаторів російського псевдореферендуму на тимчасово окупованій території Донецької та Луганської областей, повідомили у відомстві.

Наразі повідомлено про підозру таким фігурантам:

Володимиру Висоцькому, «голові центральної виборчої комісії днр»;

Олені Кравченко, «голові центральної виборчої комісії лнр»;

Олександру Кофману – «голові громадської палати днр»,

Марині Філіповій – «радниці голови лнр».

Слідчі СБУ підозрюють цих осіб у скоєнні злочинів, передбачених двома статтями Кримінального кодексу України ч. 5 ст. 111-1 (колабораційна діяльність); ч. 2 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України). Найближчим часом їх буде оголошено у розшук.

Українська спецслужба встановила, що ці особи відігравали ключові ролі в організації та проведенні фейкового плебісциту на сході України.

Зокрема, голова так званої «громадської палати днр» та «радниця глави лнр» причетні до створення на тимчасово окупованих територіях фейкових структур, які імітують громадські ініціативи – так звані «общественные палаты».

Ці колаборанти у змові з іншими особами направили так званим «главам л/днр» звернення з ініціативою проведення на тимчасово захоплених ворогом територіях фейкового референдуму. Вони пропонували негайне відокремлення від України та приєднання до рф.

За даними слідства, правопорушники причетні до проведення низки агітаційних і пропагандистських заходів, спрямованих на формування у людей в окупації прихильного ставлення до рф, її «спецоперації» та участі в антиукраїнському «референдумі».

А безпосереднє проведення незаконного голосування забезпечують так звані «ЦВК» «днр» і «лнр». Представники «виборчкомів» пройшли навчання на спеціальних семінарах, організованих кремлівськими кураторами у Ростові-на-Дону.

Як повідомляла група «ІС», окупанти заздалегідь «підбили підсумки» псевдореферендумів.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на аккаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу.

Свежее

Україна оголосила вимоги щодо «зернової угоди»

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив про те, що Україна зацікавлена у продовженні функціонування "зернової угоди", проте росія повинна...