Омбудсмен повідомила про збільшення кількості заручників, яких утримують бойовики ОРДЛО: нові дані

-

Читайте также

Кількість незаконно ув’язнених та полонених громадян України на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей постійно зростає. У порівнянні з серпнем 2020 року вона збільшилась на 57 осіб (з 235 до 292). Ще 258 людей вважаються зниклими безвісти. Про це повідомила уповноважена з прав людини Верховної Ради Людимила Денісова на зустрічі з новопризначеним Координатором гуманітарної підгрупи ТКГ від ОБСЄ Шарлоттою Реландер.

«Наші громадяни піддаються тортурам та нелюдському поводженню, внаслідок чого стан їхнього здоров’я невпинно погіршується. Обмін у форматі «всіх на всіх» відповідно до Мінських домовленостей загальмовано російською стороною», — заявила вона.

За її словами, у судах на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей залишаються 220 кримінальних справ відносно 235 осіб. Передача цих справ є вкрай необхідною, адже через їх відсутність, українські суди не можуть розглянути апеляційні та касаційні скарги громадян, чим порушується право на справедливий суд.

«Звернула увагу, що із 7 КПВВ на Сході України працюють лише 2, решта – блокуються окупаційною владою. Це призводить до порушення прав мешканців тимчасово окупованих територій на вільне пересування, отримання соціальних виплат та вступу до закладів вищої освіти на підконтрольній Уряду України території», — зазначила Денісова.

Як повідомляла група «ІС», омбудсмен повідомила про жертви серед цивільного населення на Донбасі у 2021 році.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на аккаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу.

загрузка...

Свежее

Обострение на границе Азербайджана и Армении: принято важное решение

Азербайджан поддержал инициативу перемирия на армяно-азербайджанской государственной границе, начиная с утра среды, 28 июля. Об этом говорится в заявлении...