Омбудсмен повідомила деталі підготовки до звільнення полонених: хто потрапить у списки

-

Читайте также

Президент України заявив про можливість взаємного звільнення полонених і назвав приблизну цифру 200 громадян України, які є у списку, переданому представникам окупанта й агресора у Мінську.

Про деталі підготовки нового обміну розповіла Уповноважена ВР України з прав людини Людмила Денісова в інтерв’ю «Укрінформ».

«Обмін – це такий захід, підготовка до якого потребує тиші. У нас є досвід, коли певна інформація стала доступною у публічній площині – й дати обміну були зірвані. Тому те, що стосується списку, потребує обережності», — сказала вона.

За її совами, список існує. Це 115 осіб, громадяни України, які перебувають сьогодні у місцях несвободи на території Російської Федерації та в окупованому Криму. А також ті громадяни, які були засуджені до умовно-дострокового покарання, але перебувають вони в Криму і не можуть звідти виїхати.

«Ми їх не знімаємо з обліку і не викреслюємо зі списків. Наприклад, так було із Миколою Семеною. Ми його до останнього тримали у списку, поки Російська Федерація не скасувала те покарання, яке йому виніс суд. Микола Семена зміг виїхати на територію України і його було виключено із цього списку», — сказала Денісова.

Крім цього, у списку також 86 кримських татар, у тому числі й ті, хто знаходиться на різних стадіях карного переслідування: або щойно засуджені та ті, які відбувають покарання, або ж громадяни, які відбули покарання і перебувають у обмежувальних умовах.

Як повідомляла група «ІС», катував співвітчизників: СБУ висунула обвинувачення українцю, звільненому з полону «ДНР».

загрузка...

Свежее

Прикордонники запобігли вивезенню культурних цінностей до РФ. ФОТО

У суботу, 19 червня, прикордонники Сумського та Луцького загонів запобігли незаконному вивезенню з України предметів старовини. За повідомленням пресцентру ДПСУ,...