Омбудсмен Людмила Денiсова зустрілася з Генеральним директором Міжнародної комісії з питань зниклих безвісти

-

Читайте также

Зустрілася з Генеральним директором Міжнародної комісії з питань зниклих безвісти Кетрін Бомбергер.

Про це пише у своєму Телеграм-каналі Людмила Денiсова, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини.

Обмінялися досвідом та обговорили спільні дії з пошуку та ідентифікації осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, захисту прав їхніх родичів та надання сприяння з розробки відповідних законодавчих актів у цій сфері.

Наголосила на тому, що внаслідок збройної агресії РФ на тимчасово окупованих територіях окремих районів Донецької та Луганської областей 258 осіб (у тому числі 67 військовослужбовців, резервістів) вважаються зниклими безвісти за особливих обставин. Робота щодо їх пошуку має здійснюватися у рамках Тристоронньої контактної групи, відповідно до Мінських домовленостей, втім процес наразі заблоковано російською стороною.

Звернула увагу на проблеми пошуку зниклих безвісти за особливих обставин у тимчасово окупованому Криму та місті Севастополі. З 2014-го року Управлінням Верховного комісара ООН з прав людини в Україні задокументовано 43 випадки насильницьких зникнень на території незаконно окупованого півострова. Ми маємо дані стосовно 11-ти таких людей.

Привітала підписання Меморандуму між МКЗБ та постійною Комісією з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин при Кабінеті Міністрів України, до якої входять два мої представники.

Висловила сподівання на плідну взаємодію з МКЗБ, яка сприятиме спільній меті — пошуку та ідентифікації зниклих безвісти, захисту прав їхніх родичів, а також вдосконаленню законодавчого забезпечення цього питання.

Як повідомляла група «ІС», Росія переслідує за політичними мотивами 93 кримських татар.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на аккаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу.

загрузка...

Свежее

В місті на Луганщині виявлено схрон з боєприпасами. ФОТО

Прокурорами Луганської спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері об’єднаних сил спільно зі співробітниками поліції, СБУ та ДСНС на...