Окупанти запровадили нову заборону на виїзд через Василівку

-

Читайте также

Фейковий референдум підштовхнув сотні сімей мелітопольців до виїзду із міста. Вчора через блок-пост у Василівці проїхало понад 200 приватних автомобілів. А ось пасажирські автобуси без російської ліцензії вже не пропускають. Як повідомляє видання Ріа-Мелітополь із посиланням на одного із мешканців міста, проблем на виїзд немає у жінок, дітей, підлітків та чоловіків віком від 35 років. А ось чоловіків від 18 до 35 років не випускають через КПП та просто відправляють назад.

— Їхав мікроавтобус, і там було два хлопці до 35 років. Весь автобус завернули і не пропустили у бік Запоріжжя, – розповідає Андрій, якому вдалося виїхати із сім’єю до обласного центру на приватному автомобілі.

— Ми виїхали вранці рано. Їхали через село в об’їзд і одразу потрапили на «тарілку» у Василівці. Але нас загорнули в кінець колони, бо на котромусь із блок-постів ліплять на лобове скло позначку про проходження перевірки машини. Також бачив, що завертають мікроавтобуси, тож їх у колонах практично і не було, – пояснює Андрій.

Ще 10 колон учора ввечері залишилися ночувати на автозаправці у Василівці. Декільком хлопцям до 35 років, хоч і зі скандалом, але вдалося вирватися до Запоріжжя.

— На відміну від 23 вересня, вчора було все ввічливо та спокійно. Перевірили телефони, ненав’язливо спілкувалися, усі документи фотографували. Я запитав, чи пропускатимуть завтра, відповіли, що будуть 18-35 колон і, можливо, навіть виїде колона із Запоріжжя. Чоловіків від 18 до 35 було мало. Їх зі скандалом, але пропустили. Але з 1 жовтня точно буде все за перепустками. Це сказав нам ФСБшник (швидше за все через військкомату), — повідомляє ще один евакуйований. Відучора окупанти перестали випускати пасажирські мікроавтобуси з окупованої території на Запоріжжі без російської ліцензії на право пасажирських перевезень.

— Говорять, що українська ліцензія вже не підходить. Таких водіїв розвертали. Їм пояснювали, що треба йти до комендатури та оформлювати цю ліцензію. Пасажирів змусили вийти з маршрутки і «старший» на блок-посту підсаджував їх до людей у легкові машини, — розповідає Андрій.

Були на КПП і ті, кого без черги пропускали за хабар. Сума — від 50 до 300 доларів. Ціну визначає відповідальний за блокпости чеченець.

Нагадаємо, як повідомляла група ІС, у Маріуполі окупанти зносять будинки та виганяють людей на вулицю.

Свежее

Німецька компанія подала в суд на Газпром щоб компенсувати збитки

Німецька енергетична компанія Uniper звернулася з позовом до суду й хоче відшкодування збитків від російського Газпрому. Як зазначено у повідомленні...